صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مرکز تحقیقات صداوسیما آمار بیننده‌های سریال های تلویزیونی را منتشر کرد

مرکز تحقیقات صداوسیما آمار بیننده‌های سریال های تلویزیونی را منتشر کرد


«سرجوخه» محبوب ترین سریال تلویزیون در آبان ماه شد

نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما پیرامون سریال‌های سیما در آبان ماه ۱۴۰۰ نشان می‌دهد 78/8 درصد مردم در نیمه ابتدایی و 79/1 درصد در نیمه دوم این ماه مخاطب سریال های تلویزیون بودند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات ، سریال «سرجوخه» از شبکه سه سیما با 27/7 درصد مخاطب در نیمه اول و با 32/9 درصد مخاطب در نیمه دوم آبان ماه در صدر سریال‌های تلویزیون قرارگرفته است.

بر مبنای این آمار در نیمه اول آبان ماه سریال‌های «سرجوخه» از شبکه سه سیما با 27/7 درصد و «روزگار جوانی» از شبکه پنج سیما با 9/8 درصد بیشترین بیننده را داشته­ اند و در نیمه دوم این ماه، سریال «سرجوخه» با 32/9 درصد، «پلاک 13» از شبکه سه سیما با 17/7 درصد و  «روزگار جوانی» با 8/9 درصد بیشترین مخاطب را از آن خود کرده‌اند.

از بین سریال‌های بازپخش شده سیما، در نیمه اول آبان ماه «دلدادگان» از شبکه آی فیلم با 13/9 درصد پربیننده‌ترین سریال بوده است و سریال‌های «نون خ 2» با 13/3 درصد از شبکه آی فیلم، «زیرخاکی1» با 5/2 درصد از شبکه یک سیما و «شمعدونی» با 5/1 درصد از شبکه تماشا در رده‌های بعدی قرار دارند.

در نیمه دوم آبان ماه سریال «نون خ 3» پخش شده از شبکه آی فیلم با 15/4 درصد بیننده، بیشترین مخاطب را داشته است. سریال‌های «بچه مهندس1» از شبکه آی فیلم با 10/6 درصد، «شمعدونی» از شبکه تماشا با 5/3 درصد و «زیرخاکی2» از شبکه یک سیما با 5 درصد مخاطب در رتبه‌های بعدی هستند.

سریال‌های بازپخش شده شبکه‌های استانی، 27/1 درصد بیننده در نیمه اول آبان ماه را داشته‌اند و 24/8 درصد از پاسخگویان غیر تهرانی را در نیمه دوم این ماه به خود اختصاص داده‌اند.

در نیمه اول آبان ماه 30/9 درصد بیننده شبکه نمایش خانگی و 17/3 درصد بیننده سریال‌های شبکه‌های ماهواره‌ای بوده‌اند. در نیمه دوم این ماه نیز 32/4 درصد متعلق به شبکه نمایش خانگی و 17/4 درصد مربوط به شبکه‌های ماهواره‌ای بوده است.

15/7 درصد پاسخگویان، بیننده تکرار سریال‌های سیما در نیمه اول آبان ماه از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن­ های اینترنتی بوده‌اند. 12/6 درصد مخاطب در نیمه دوم آبان ماه گزارش شده است./انتهای پیام

  1400/09/27
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.