صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

ارائه طرح ۹ ماده‌ای اقتصاد مقاومتی

ارائه طرح ۹ ماده‌ای اقتصاد مقاومتی


 
يک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح 9 ماده‌ای در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی و تولید ملی برای بررسی نهایی به مرکز پژوهش‌های مجلس ارائه شد تا پس از نهایی شدن در صحن مجلس بررسی شود.غلامحسین شیری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیئت دولت در آغاز هفته دولت، اظهار داشت: آن چیزی که مجلس و دولت در آیینه می‌بینند، مقام معظم رهبری در خشت دید‌ه‌اند به عبارتی دیگر طی چندین سال گذشته شعارهای سالانه با عنوان‌های اقتصادی به خاطر همین مسئله مطرح شد.وی ادامه داد: اگر مسئولین اجرایی کشور به توصیه‌های مقام معظم رهبری به دقت گوش فرا دهند مطمئنا مشکلات به وجود آمده در اقتصاد کشور به خوبی حل خواهد شد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه دشمنان نظام هم اکنون بر مراکز اقتصادی کشور متمرکز شده‌اند و از طریق اعمال تحریم‌های گوناگون درصدد ضربه‌زدن به اقتصاد کشور هستند، گفت: حمایت از تولید ملی در شرایط فعلی و توجه به سخنان مقام معظم رهبری قطعاً موجب بی‌اثر سازی تحریم‌ها خواهد شد.

شیری با بیان اینکه هم‌اکنون بیش از گذشته نیازمند حمایت از تولید‌ات داخلی هستیم، خاطرنشان کرد: حمایت از تولید ملی اثرات مثبتی از جمله کاهش قیمت و در ادامه افزایش اشتغال را به دنبال دارد.

وی ادامه داد: افزایش شور و نشاط در مردم هم از دیگر اثرات مثبت حمایت از تولید ملی است چراکه عرضه و تقاضا با قیمت‌های پایین با توجه به افزایش قدرت خرید مردم عامل اصلی این امر است.

نماینده مردم هشترود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انسجام در عرصه‌های صادرات و واردات از دیگر فواید حمایت از تولید ملی است، تصریح کرد: بالاترین فایده توجه به بخش تولید یأس دشمنان است چراکه در مسئله تحریم‌ به بنزین به خوبی شاهد بودیم که حمایت و اتکا به توان داخلی موجب مأیوس شدن دشمنان شد.

* اقتصاد مقاومتی؛ نسخه شفا بخش اقتصاد کشور است

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص اقتصاد مقاومتی به ذکر نکاتی پرداخت و عنوان کرد: مقام معظم رهبری از ابتدای سال نسخه شفابخش اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند که دارای خصوصیاتی از جمله جلوگیری از هزینه‌های زائد، اتکا به توان داخلی، جلوگیری از واردات کالاهای بی‌رویه و لوکس و همچنین تخصیص منابع به طور هدفمند است.

وی با بیان اینکه ورود جدی مجلس و دولت در مسئله حمایت از بخش خصوصی که پتانسیل بالایی هم دارد، قطعا راه‌گشا است، گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی به دست متخصصان و نخبگان اقتصادی کشور حل می‌شود چراکه در دوران 8 سال دفاع مقدس تجربه خوبی در حل بحران‌های مختلف اقتصادی داشتیم.

نماینده مردم هشترود در مجلس با بیان اینکه در ارتباط با تولید ملی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نمایندگان مجلس دارای دو وظیفه مهم هستند، گفت: قانون‌گذاری و نظارت دقیق بر اجرای قوانین دو وظیفه اصلی نمایندگان مجلس است بنابراین در ارتباط با حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی هر جایی که نیازمند اصلاح یا تصویب قوانین باشیم مجلس ضمن انجام اقدامات لازم، مسئله را مرتفع می‌کند.

* ارائه طرح 9 ماده ای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به مرکز پژوهش‌های مجلس

وی با اعلام اینکه طرح 9 ماده‌ای در راستای حمایت از تولیدات داخل و همچنین اقتصاد مقاومتی به مرکز پژوهش‌ها ارائه شد، گفت: در صورت بازگشت این طرح 9 ماده‌ای از مرکز پژوهش‌ها بلافاصله در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد تا انشاء‌الله منویات مقام معظم رهبری در خصوص این امر محقق شود.

شیری در خاتمه با بیان اینکه متأسفانه مجلس شورای اسلامی در بخش نظارت ضعیف عمل می‌کند، یادآور شد: امیدوارم مجلس با سرلوحه ‌قراردادن منویات رهبری در جریان اقتصادی کشور در بخش نظارت موفق عمل کرده تا این دوره از تحریم‌ها نیز به خوبی کنار زده شود.
 
 
 
 
  1391/06/14
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.