صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بخش بین‌الملل ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افتتاح شد

بخش بین‌الملل ششمین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال افتتاح شدهمزمان با سومین روز برپایی نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال بخش بین الملل این نمایشگاه با حضور بیش از 25 کشور آسیایی و اروپایی افتتاح شد.علی اسماعیلی، سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی و فضای دیجیتال امروز تقریباً با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیا همه مرزهای جغرافیایی کشورها را از میان برده است و دیگر مرزی وجود ندارد و بهتر است که این فضا به طور مناسب مدیریت شود.

وی تصریح کرد: با توجه به منابع غنی اسلامی، دینی، درجهت تولید محتوا می‌توانیم در دنیا به واسطه فضای مجازی حرف برای گفتن داشته باشیم.

سرپرست معاون امور هنری وزارت ارشاد بیان کرد: واگذاری فضای مجازی به مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال نشان از اهمیت این حوزه دارد.

اسماعیلی اظهار داشت: مقام معظم رهبری در فرمایشات شأن فرمودند که فضای مجازی، فضای جذابی  برای جوانان است که اگر مدیریت نشود، می‌‌تواند آسیب‌هایی را داشته باشد بنابراین باید بحث مدیریت به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

وی یادآور شد: حضور 60 مهمان خارجی و 25 کشور از سراسر جهان در بخش بین الملل ششمین نمایشگاه بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال نشان از توجه جدی نظام به فضای مجازی است.

سرپرست معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد تصریح کرد: بحث رسانه‌های دیجیتال و استفاده از فضای مجازی جزء سبد کالای ایرانی شده و به عنوان کالای فرهنگی می‌تواند فرصت‌های خوبی برای آشنایی با آخرین دستاوردها و تولید محتوا برای جهان باشد.

وی افزود: با استفاده از تولید محتوا و مدیریت صحیح می‌توانیم رسالت اصلی نظام را در این حوزه انجام دهیم.

اسماعیلی تصریح کرد: بخش بین‌الملل ششمین نمایشگاه رسانه‏های دیجیتال می‌تواند فرصتی باشد تا با دستاوردهای دیگر کشورها آشنا شویم و همچنین آنها را با دستاوردها و سرمایه‌های نظام آشنا کنیم.
 
  1391/07/16
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.