صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

بیست و هشتمین نشست افق رسانه

بیست و هشتمین نشست افق رسانهبیست و هشتمین نشست افق رسانه با حضور کارشناسان؛ برنامه‌سازان و مدیران رسانه ملی در سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.
رئیس سازمان صداوسیما در این نشست با تشریح ابعاد مختلف « اقتصاد مقاومتی »‌ در کشور گفت: اقتصاد مقاومتی یک نظام اقتصادی فعال، رو به رشد و جهادی با هدف مقابله مؤثر با ترفندهای اقتصادی دشمن و نیز کاهش آسیب‌پذیری و وابستگی کشور در شرائط فشار و تحریم است.
رئیس رسانه ملی گفت: اقتصاد مقاومتی ظرفیت عظیمی برای ساماندهی اقتصاد کشور دارد و دستاوردهای آن در درازمدت بسیار گسترده‌تر از آثار سوء تحریم اقتصادی در کوتاه مدت است.
آقای ضرغامی، مردمی کردن اقتصاد، کاهش وابستگی به نفت، تقویت تولید داخلی، اصلاح الگوی مصرف؛ ترویج فرهنگ استفاده از تولیدات داخلی؛ مدیریت انتظارات؛ افزایش بهره‌وری، تبدیل اقتصاد کشور به اقتصاد دانش بنیان؛ تحول در دیپلماسی کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی؛ تغییر الگوی واردات؛‌ طراحی و ترویج سبک زندگی متناسب با اقتصاد مقاومتی، مبارزه با مفاسد اقتصادی و رانت‌خواری؛ گفتمان‌سازی مؤثر و نیز وحدت و همبستگی بین مسئولین و آحاد مردمی را از جمله ویژگی‌ها و الزامات اقتصاد مقاومتی دانست و راهکارهای رسانه‌ای برای تحقق این سیاست‌‌ها را تشریح کرد.
آقای ضرغامی از عزم و اراده همه مسئولان در قوای 3 گانه برای حل مشکلات اقتصادی کشور خبر داد و گفت : ملت ایران با سربلندی این دوره را طی خواهد کرد و به دنیا نشان خواهد داد استقلال و عزت ملی خود را که ثمره خون‌های پاک شهیدانش است با هیچ چیز دیگر عوض نخواهد کرد.
در این مراسم از 100 گزارش منتخب خبری مراکز صداوسیمای استانها با عنوان مجموعه "خدمت" و 100 اثر موسیقی تصویر در قالب مجموعه دوم "پیک آشنا" و همچنین "کتاب آبی رسانه‌ای" که اولین کتاب مرجع در خصوص رسانه‌های دیداری و شنیداری کشورهای هدف که از تولیدات مرکز امور بین‌الملل این سازمان می‌باشد نیز رونمایی شد.

http://hozeriasat.irib.ir/khabar.php?page=id&id=1281

 

  1391/07/19
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.