صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

جهان 1414: فناوری های همگرا برای بهبود تعالی انسان

جهان 1414: فناوری های همگرا برای بهبود تعالی انساننخستین کنفرانس  کشور در زمینه فناوری های همگرا با عنوان "جهان 1414، فناوری‌های همگرا برای بهبود تعالی انسان" با حضور اندیشمندان و بزرگان داخلی و خارجی در روزهای 15 و 16 آذر ماه 1391 برگزار می‌شود. این گردهمایی مجالی برای ارائه و تبادل نظرات در حوزه پیشگام فناوری های نوظهور، از نقطه نظر فناورانه و فلسفی و تاثیر آن بر زندگی آدمی در آینده ای نزدیک، فراهم می آورد. از این رو صمیمانه از شما دعوت به عمل می آید تا با حضور در این کنفرانس خود را در این حرکت سهیم دانسته و دانش و ایده های گرانقدر خویش را با دیگر پژوهشگران به اشتراک بگذارید.
 فناوری های همگرا، به مجموعه چهار علم و فناوری نانو، زیستی، اطلاعات و شناختی (NBIC: Nano, Bio, Information technologies and Cognitive science)  گفته می‌شود که در هم‌افزایی و یکپارچگی با هم قادرند به سطحی از نیازهای آدمی پاسخ گویند، که تاکنون فناوری‌های دیگر قادر به آن نبوده‌اند. پیکان فناوری‌های همگرا، توسعه قابلیت‌ها و افزودن تواتمندی های جدید به انسان است. توسعه توانمندی‌های شناختی و فیزیکی آدمی، به همراه بهبود کیفی قابلیت‌های آدمی در خلق پاسخ برای نیازهای دیرپای خود، عصری جدید را پیشروی ما قرار داده است.کنفرانس جهان 1414 با تاکید بر نقش فناوری‌های همگرا در بهبود عملکرد انسانی و تعالی آدمی شکل می گیرد. طراحان ابن رویداد بر این باورند که نقش فناوری‌های همگرا در شکل‌گیری آینده غیرقابل انکار است و تکانه‌های آن برای جامعه‌ای چون جامعه ایران به مراتب بیش از جوامع غربی است. آغاز موج چهارم تمدن بشری ما را در مقابل انتخابی مهم و سرنوشت ساز قرار می‌‌دهد. همراهی با کاروان تمدنی غرب در بکارگیری این فناوری و یا انتخاب مسیری مناسب برای جامعه ایرانی چالشی بزرگ است.
 
محورهای همایش :
کنفرانس جهان 1414 در دو روز گفتگو بیش از هر چیز به تاثیر فناوری‌های همگرا (نانو، بایو، اطلاعات و شناختی) (NBIC: Nano, Bio, Information technologies and Cognitive science) بر آدمی، قابلیت‌ها و توانمندی‌های او، اینده تمدن بشری و احتمال پساانسان خواهد پرداخت؛
1- فناوری‌های همگرا چیستی و چرایی؟
2- فناوری‌های همگرا و بهبود توانمندی‌های آدمی
3- فناوری‌های همگرا، آینده بهداشت و سلامت
4- فناوری‌های همگرا، آینده آگاهی و آموزش
5- فناوری‌های همگرا و موج چهارم تمدن انسانی
6- فناوری‌های همگرا و استراتژی توسعه علمی و فناورانه
7- فناوری‌های همگرا و امنیت ملی
8- فناوری‌های همگرا و آینده آدمی
9- فناوری‌های همگرا، چالش‌های فرهنگی و اخلاقی
10- پساانسان، امکان، چیستی و چگونگی
برگزارکننده : شرکت هم افزایی فناوری های همگرا و پژوهشکده مطالعات آینده دانشگاه صنعتی امیرکبیر
مسئول : پریشاد رهبری
تلفن : 021 96669260
 
  1391/07/25
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.