صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش «اخلاق و اقتصاد اسلامی»

تمديد مهلت ارسال آثار به همايش «اخلاق و اقتصاد اسلامی»انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علميه قم با توجه به استقبال پژوهشگران و درخواست‌های مكرر، مهلت ارسال آثار به همايش «اخلاق و اقتصاد اسلامی» را تا پايان آبان‌ماه تمديد كرد.  سعيد كريمی، دبير اجرايی همايش «اخلاق و اقتصاد اسلامی»، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، اظهار كرد: با توجه به استقبال پژوهشگران و درخواست‌های مكرر، مهلت ارسال مقالات جهت شركت در همايش اخلاق و اقتصاد اسلامی تا پايان آبان 1391 تمديد شد.

وی با بيان اين‌كه تاكنون بيش از 125 چكيده به دبيرخانه همايش رسيده است، خاطرنشان كرد: دبيرخانه همايش تاكنون 80 اصل مقاله دريافت كرده است كه در مرحله داوری هستند و پيش‌بينی می‌شود با توجه به تمديد مهلت ارسال آثار، قطعاً مقالات بيشتری جهت شركت در همايش ارسال خواهد شد.

كريمی با اشاره به اين‌كه همايش ملی «اخلاق و اقتصاد اسلامی» به همت انجمن اقتصاد اسلامی حوزه علميه قم و با همكاری نهادهای حوزوی و دانشگاهی فعال در زمينه اقتصاد اسلامی در زمستان برگزار خواهد شد، گفت: «رهاوردهای فلسفه اخلاق برای اقتصاد اسلامی»، «مكاتب اخلاقی موثر در نظريه های اقتصادی» و «اقتصاد هنجاری (رفاه و توسعه)و فلسفه اخلاق» از محورهای اين همايش هستند.

وی ادامه داد: از ديگر محورهای اين همايش می‌توان به «فلسفه اخلاق و ماهيت اقتصاد از حيث اثباتی و هنجاری»، «نقش پيش‌فرض‌های اخلاقی در نظريه‌های اقتصاد اسلامی» و «رابطه عقلانيت اقتصادی و اخلاق و مكتب اخلاقی مورد نظر اسلام در اقتصاد اسلامی اشاره كرد.

دبير اجرايی همايش «اخلاق و اقتصاد اسلامی» با اشاره به تنوع مقالات دريافتی در محورهای مختلف همايش، اظهار كرد: از ميان 80 مقاله دريافتی، موضوع «اقتصاد و اخلاق نظری» بيشترين تعداد مقالات را به خود اختصاص داده است و محور «اقتصاد و اخلاق بانكی» دومين موضوعی است كه بيشترين مقالات در ارتباط با آن ارائه شده است.

يادآور می‌شود همايش «اخلاق و اقتصاد مقاومتی» در اواخر زمستان سال جاری برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پايان آبان‌ماه به نشانی الكترونيكی islamicec@hawzahqom.ir يا isecco1@yahoo.com ارسال كنند و جهت كسب اطلاعات بيشتر با شماره 02512916402 تماس بگيرند.

  1391/08/02
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.