صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

پرتال غدير رونمايی شد

پرتال غدير رونمايی شدپرتال غدير عصر امروز، 9آبان ماه با حضور حجت‌الاسلام سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، طالب‌پور، مديرعامل مؤسسه تبيان در اين مؤسسه با هدف معرفی فرهنگ ناب شيعی و اسلامی رونمايی شد.

حجت‌الاسلام سيدمهدی خاموشی، رئيس سازمان تبليغات اسلامی، با اشاره به ايجاد گفتمان علوی در جهان اظهار كرد: اقدامات و فعاليت‌های خوبی انجام شده اما توقعی كه از جامعه می‌‌رود، ايجاد گفتمان علوی در جهان است.

وی ادامه داد: گفتمان علوی، گفتمان غالب در جهان است كه بايد در ميان نسل امروز و زبان‌ها و نگاه‌های مختلف حاكم باشد.

رئيس سازمان تبليغات اسلامی تصريح كرد: اگر به معصومين(ع) اقتدا كنيم و توجه كنيم كه آن مبين شريعت، مبلغ دينی و امام‌المبين است، می‌توانيم اين گفتمان غالب يعنی گفتمان علوی را در جهان حاكم كنيم.

همچنين موسی سلطانی، مدير پروژه پرتال غدير اظهار كرد: پرتال غدير به مناسبت عيد غدير خم حاوی محتوا و مطالبی در اين حوزه بوده كه برای كاربران سراسر كشور توليد شده است.

وی افزود: پرتال غدير شامل بخش‌های مختلفی همچون آيات و احاديث، گنجينه‌ها، تحفه‌های غدير، برنامه‌ها و مراسم غدير، ساير مراكز، خطابه غدير، باريافتگان غدير، جشنواره و مسابقه غدير، كتب و مقالات غدير، دانلود آثار تبيان با موضوع غدير است.

مديرپروژه پرتال غدير تصريح كرد: بخش گنيجينه حاوی فايل‌های صوتی و تصويری، بخش تحفه‌های غدير؛ فروشگاه اينترنتی با اقلام تزئينی و فروش 40 درصدی محصولات است. همچنين در بخش ساير مراكز با همه مراكز شيعی و اسلامی جهان همچون مركز اسلام‌شناسی آمريكا و مركز شيعه‌شناسی لندن در ارتباط هستيم.

وی يادآور شد: بخش خطابه غدير به شش زبان تدوين شده است كه دو محور را پوشش می‌دهد و می‌توان به متن خطابه و صدای VOICE خطابه اشاره كرد.

در ادامه علی‌رضا مهدوی، معاون محتوايی سايت تبيان، با اشاره به اقدامات ويژه سايت تبيان به مناسبت عيد غدير خم اظهار كرد: راه‌اندازی پرتال غدير به عنوان پرتال جامع، راه‌اندازی سايت كردی تبيان در راستای اشاعه مفاهيم دينی و قرآنی و طرح آموزش آشپزی مجازی از جمله اقداماتی بوده كه به مناسبت عيد غديرخم به همت سايت تبيان انجام شده است.

وی افزود: سايت تبيان به شش زبان همچون روسی، انگليسی، عربی، فرانسه، تركی و اردو در راستای تبليغات دينی و قرآنی فعاليت‌هايی را انجام می‌دهد و اكنون با را‌ه‌اندازی سايت كردی تلاش می‌كند تا اين فرهنگ را در ميان كردزبانان هم ترويج دهد.

معاون محتوايی سايت تبيان تصريح كرد: راه‌اندازی سايت كردی بسيار سخت بود چرا كه در اين حوزه با كمبود كارشناسان شيعه مواجه بوديم. اما خوشبختانه با تلاش همكاران توانستيم اين سايت را تكميل و امروز افتتاح كنيم.

وی بيان كرد: با راه‌اندازی سايت كردی تبيان تلاش داريم تا فرهنگ ناب شيعی و دينی را به مردم جهان معرفی كنيم.
 
  1391/08/09
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.