صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

نخستين شماره از فصلنامه «مطالعات سبک زندگي» منتشر شد.

نخستين شماره از فصلنامه «مطالعات سبک زندگي» منتشر شد.با حضور دکتر ملکي‌تبار، رئيس مرکز تحقيقات و جمعي از همکاران مرکز از نخستين شماره از فصلنامه «مطالعات سبک زندگي» رونمايي شد.
فصلنامه «مطالعات سبک زندگي» با هدف ارائه پاسخ علمي به مسائل رسانه در حوزه سبک زندگي، شناسايي سبک‌ زندگي ايراني – اسلامي و ترويج آن از طريق رسانه ملي منتشر مي‌شود. در جلسه رونمايي از نخستين شماره اين فصلنامه، دکتر ملکي‌تبار، رئيس مرکزتحقيقات، بر ضرورت پرداختن به حوزة سبک زندگي در رسانه، بويژه با توجه به فرمايش‌هاي اخير مقام معظم رهبري (مدظله)، و لزوم برقراري ارتباط با نهادها و مؤسسات علمي – پژوهشي بر تبيين بهتر موضوع، تأکيد کردند.
دکتر طارمي، قائم مقام مرکز نيز با اشاره به سخنان اخير مقام معظم‌ رهبري (مدظله)، بر لزوم توجه به مسئله جمعيت و مشکلاتي که در آينده به‌وجود خواهد آورد و ارتباط آن با سبک زندگي تأکيد کردند.
سبک زندگي از جمله مفاهيمي است که منبع اصلي شناسايي هويت اجتماعي شمرده مي‌شود و با سلايق و ترجيحات افراد جامعه در آميخته است.
تبيين سبک زندگي از جمله مسائل مهم حوزه کلان فرهنگي کشور قلمداد مي‌شود و رسانه‌ها را جدي‌ترين عامل سازنده سبک زندگي مي‌خوانند. از همين رو و با توجه به ضرورت پرداختن به مبحث سبک زندگي، اداره کل مطالعات رسانه، انتشار فصلنامه سبک زندگي را در دستور کار خود قرار داد.
در هر شماره از اين فصلنامه تلاش مي‌شود در کنار طرح مسائل نظري، مؤلفه‌هاي حوزه سبک زندگي در قالب مقالاتي کاربردي، براي رسانه بررسي شوند.
  1391/08/10
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.