صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

پنجمين همايش تخصصي نقش نهادها در تقويت توليد ملي، کار و سرمايه ايراني

پنجمين همايش تخصصي نقش نهادها در تقويت توليد ملي، کار و سرمايه ايراني 
پنجمين همايش تخصصي نقش نهادها در تقويت توليد ملي، کار و سرمايه ايراني در حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي آغاز شد. در اين همايش آقاي دکتر ايرواني درباره تبيين اهداف همايش و چگونگي نقش آفريني دستگاهها براي تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري در امر توليد ملي و اقتصاد مقاومتي سخنراني کردند.
آقای ایروانی؛عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پیشرفت و عدالت گفت: اسامی و عنوان های انتخاب شده برای هر سال گام هایی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای رسیدن به این هدف است.ایروانی گفت: سرمایه معنوی و همچنین روحیه خودباوری که به یمن انقلاب اسلامی در میان آحاد جامعه ایجاد شده است و همچنین دارابودن ذخایر و منابع خدادادی باید در تولید ملی تجلی پیدا کند.
وی افزود: انقلاب اسلامی و کشور مسیر کمال را به سرعت طی می کند و اقتضاعات ملی و توانمندی های اقتصادی بایددر خدمت تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی باشد.
مردم همواره در اجرای اهدافی که مقام معظم رهبری ترسیم می کنند پیشتاز هستند و با فراهم بودن زیرساخت های انسانی و سخت افزاری برای رشد و پیشرفت، کشور در مسیر رشد و تعالی حرکت می کند. 
در این مراسم رئیس سازمان صدا و سیما با تبیین محتوای نام گذاری سال 91 و تشریح ابعاد تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، وظایف دستگاه های تبلیغی، فرهنگی و رسانه ای را بی بدیل خواند و گزارشی از اقدامات و عملکرد رسانه ملی در این عرصه را ارائه کرد.آقای ضرغامی گفت: اقتصاد مقاومتی یک نظام اقتصادی رو به رشد و فعال است و همه دستگاه ها و قوای کشور باید سهم خود را در تحقق این مهم به خوبی ایفاء کنند.
رئیس رسانه ملی شرایط خاص کشور را فرصتی استثنایی برای فعال شدن بسیاری از ظرفیت ها و استعدادهای دیگر کشور دانست و افزود: بعد از گذشتن از این پیچ تاریخی، جمهوری اسلامی در سطح و ترازی بسیار برتر از گذشته اقتصاد کشور را اداره خواهد کرد.
در ادامه این همایش رئیس ستاد فرمان حضرت امام(ره) در سخنانی با اشاره به نامگذاری امسال به نام تولید ملی، حمایت کار و سرمایه ایرانی گفت: اگر به خوبی به این شعار عمل کنیم بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور رفع می شود.آقای مخبر افزود: عناوینی که برای هر سال تحت عنوان شعار سال انتخاب می شود بسیار هوشمندانه و دارای ابعاد اقتصادی است. وی گفت: نگاه به آینده و استناد به تجربه تاریخی از مهمترین ویژگی های مشترک شعارهایی است که برای هر سال انتخاب می شود.
مخبر گفت: شعارهایی که برای هر سال انتخاب می شوند یک زنجیره هستند که باید به یک تعریف و برنامه راهبردی برای کشور منتهی شود.
 
  1391/08/14
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.