صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

يازدهمين اجلاس سراسري توسعه و فناوري رسانه

يازدهمين اجلاس سراسري توسعه و فناوري رسانهرييس سازمان صدا و سيما در يازدهمين اجلاس سراسري توسعه و فناوري رسانه، ضمن تقدير از متخصصان و توليدکنندگان تجهيزات پيشرفته راديو– تلويزيوني گفت: توليد فرستنده 10 کيلو وات اف ام و فرستنده تلويزيوني پرقدرت ديجيتال 3 کيلو وات، جمهوري اسلامي را در زمينه توليد فرستنده هاي پرقدرت و حساس به خودکفايي کامل رسانده است.
آقاي ضرغامي گفت: اعمال تحريم ها باعث شد تا بخشي از قطعات و تجهيزاتي که در توليد اين فرستنده ها از کشورهاي ديگر وارد مي شد با دست توانمند کارشناسان متعهد داخلي به توليد کامل برسند. رييس رسانه ملي
افزود: موفقيت شبکه هاي برون مرزي صدا و سيما و تأثيرگذاري بالاي آن بر جامعه جهاني موجب شد تا استکبار جهاني با پرداخت هزينه بسيار بالا که نتيجه آن رسوايي و بي اعتباري در مقابل افکار عمومي مردم دنيا بود، از موضع انفعال و درماندگي، اقدام به ق طع اين شبکه ها نمايد.
رييس رسانه ملي گفت: مذاکرات چهارجانبه بين سازمان صدا و سيما، وزارت ارتباطات، وزارت دفاع و معاونت فناوري رياست جمهوري براي شروع پروژه ساخت و پرتاب ماهواره تلويزيوني آغاز شده است و در آينده نزديک با تأمين اعتبار اوليه، دانشمندان برجسته کشور طراحي اين پروژه بزرگ ملي را آغاز مي کنند.
معاون توسعه و فناوري رسانه ملي نيز با اشاره به تلاش رسانه ملي براي راه اندازي تلويزيون تعاملي خاطرنشان کرد: با شيوه جديد پخش تلويزيوني که يکي از جديدترين شيوه هاي پخش است به مخاطبان قدرت انتخاب بيشتري داده شده و آنها مي توانند به صورت چندسويه با رسانه ارتباط برقرار کنند.
در پايان اين اجلاس که با حضور استاندار گيلان و کارشناسان رسانه ملي برگزار شد، مراکز برتر صدا و سيما در بخش هاي مختلف فني، معرفي و مورد تقدير قرار گرفتند.
 
  1391/08/21
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.