صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

فراخوان هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی منتشر شد

فراخوان هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی منتشر شدمعاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به انتشار فراخوان هفتمین جشنواره فارابی گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره 25 اسفندماه سال جاری است.غلامرضا خواجه سروی معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به اهمیت جشنواره بین‌المللی فارابی در ارتقای علوم انسانی اسلامی، افزود: وزارت علوم برای ترغیب و تشویق پژوهشگران حوزه علوم انسانی به انجام تحقیقات بنیادی و کاربردی اصیل منطبق با ملاک‌های علمی و دانش بومی و همچنین شناسایی، معرفی و تقدیر از محققان و دانشمندان برتر حوزه علوم انسانی و اسلامی این جشنواره را تاسیس کرده است.

وی تصریح کرد: هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی با مشارکت سازمان‌ها و مؤسسات علمی داخلی و بین‌المللی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت موضوع اصلی جشنواره بین‌المللی فارابی را شناسایی و معرفی آثار پژوهشی برتر در حوزه علوم انسانی و اسلامی دانست و افزود: آثار پژوهشی که به کاربردی ساختن علوم انسانی و حل مسائل بومی توجه کرده‌اند در این جشنواره برگزیده و تقدیر می‌شوند.

خواجه سروی تصریح کرد: آثار پژوهشی هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی در دو بخش داخلی و خارجی پذیرفته می‌شوند که بخش خارجی مخصوص پژوهشگران غیر ایرانی و آثار مربوط به حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی است.

وی با اشاره به اهمیت بخش جنبی جشنواره فارابی بیان داشت: هر ساله از مترجم برجسته در حوزه لاتین و عربی، مصحح برتر، پیشکسوت علوم انسانی ایران، مفاخر برجسته، نظریه پرداز برجسته، صاحبان آثار یا خدمات علمی برجسته، اساتید پیشرو و انجمن برتر در حوزه علوم انسانی نیز تقدیر می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تأکید کرد: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی تا 25 اسفند 91 است.

خواجه سروی گفت: هفتمین جشنواره بین‌المللی فارابی آبان‌ماه 92 برگزار می‌شود.

  1391/08/30
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.