صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

عرضه آثار پژوهشي حوزه پژوهش رسانه‌ملّي

عرضه آثار پژوهشي حوزه پژوهش رسانه‌ملّي


      
به گزارش روابط عمومي مرکز تحقيقات، سيزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فنّاوري همزمان با آغاز هفته پژوهش، با ارائه دستاوردهاي پژوهشي دستگاه‌هاي اجرايي، دانشگاه‌ها و مؤسّسه‌هاي پژوهشي کشور طيّ مراسمی با حضور وزير علوم و جمعي از مسئولان آن وزارتخانه در دانشگاه شهيد بهشتي از بيست‌وپنجم تا بيست و نهم آذرماه و به مدّت شش روز برگزارشد.
   در اين نمايشگاه واحدهاي مختلف پژوهشي سازمان صدا و سيما، ازجمله مرکز تحقيقات،‌مرکز پژوهش‌هاي اسلامی قم، اداره کلّ آموزش و پژوهش سيما، اداره کلّ معاونت پژوهشي دانشکده صدا و سيما و مديريّت پژوهش‌هاي معاونت برون‌مرزي در غرفه‌هاي جداگانه‌اي، جديدترين محصولات پژوهشي خود را در قالب کتاب، پژوهش‌و نشريات و متون الکترونيک و نرم‌افزار درمعرض ديد علاقه‌مندان قراردادند.
   مرکز تحقیقات صدا و سیما با ارائه آثار گوناگون  در بخش‌هاي مختلف، همچون؛ کتاب،کتابچه‌‌پژوهشي، بسته‌هاي پژوهشي برنامه‌اي، پژوهش‌هاي انجام شده در سال اخير در حوزه‌هاي اثرسنجي، نيازسنجي، پژوهش‌هاي کاربردي و... ومعرّفي و عرضه فصلنامه‌های پژوهش‌هاي ارتباطي، مطالعات سبک زندگي، مطالعات انتخابات، فرهنگ‌مردم و ماهنامه پيام پژوهش و توزيع بروشور و  لوح‌هاي فشرده معرّفي مرکز تحقيقات، درنمايشگاه سيزدهم حضوريافت. معرّفي فعّاليّت‌هاي واحدهاي آموزش و پژوهش مراکز صدا و سيما در قالب انواع پژوهش‌هاي انجام شده، بويژه پژوهش‌هاي منجر به توليد و نمايش‌فيلم‌هاي توليد‌شده از اين‌گونه پژوهش‌ها يکي از بخش‌هاي ديدني غرفه مرکز تحقيقات در اين نمايشگاه بود.
    مرکز پژوهش‌هاي اسلامي نیز آثاری درعنوان‌ها و موضوع‌هاي گوناگون به بازدیدکنندگان نمایشگاه عرضه کرد.  کتاب‌شناسي زنان،‌ غرب‌شناسي، راهکارهاي برنامه‌سازي، کتاب‌هاي ويژه سال توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني، فصلنامه‌هاي اشارات، رسانه و خانواده، دين و رسانه، کودک و نوجوان و رسانه، معارف رضوي و رسانه و... برخي از آثار مکتوب ارائه شده از جانب اين مرکز در نمايشگاه بود.
  اداره کلّ آموزش و پژوهش معاونت سيما نيز مکتوبات و نرم‌افزارهايي همچون «معرّفي شبکه تخصّصي آلماني زبان در حوزه زنان»،« تلويزيون ورزشي »، «صدنکته در تدوين تلويزيون در سيما»، «محموعه داستان‌هاي تصويري صداقت و دروغ»، «برنامه‌سازي تلويزيوني در جوزه دفاع مقدّس»،«نرم‌افزار پژوهشي زن» و «بسته پژوهشی امام خميني (ره)» را در معرض ديد بازديدکنندگان قرارداد.
      همچنين دانشکده صدا و سیما کتاب‌هايي همچون «مستند تلويزيوني در آستانه قرن 21»، «توليد انيميشن»، «مخابرات ماهواره‌اي»، «مباني ارتباطات اجتماعي از منظر قرآن کريم»‌ و «راهنماي نگارش فيلمنامه براي مجموعه‌ و سريال انيميشن» را در اختيار بينندگان قرار داد.
    گفتنی است،‌ شبکه‌های تلويزيوني و رادیویی با حضورو پخش برنامه، به معرّفی بیشتر و بهتر آثار ارائه شده ازسوي واحدهای  پژوهشی رسانه ملّی پرداختند.
  1391/09/26
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.