صفحه اصلی> نشست های مرکز پژوهش و سنجش افکار

اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در مقابله با جنگ اقتصادی غرب علیه ایران

اقتصاد مقاومتی و نقش رسانه در مقابله با جنگ اقتصادی غرب علیه ایران 
نشست اقتصاد مقاومتی، با هدف بررسی نقش رسانه در جنگ اقتصادی غرب علیه ایران روز یکشنبه دهم اسفند سال جاری با سخنرانی دکتر حجت‌اله عبدالملکی در سالن  جلسات مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما برگزار شد.
در این نشست دکترعبدالملکی ضمن بیان دیدگاه مقام معظم رهبری  مد ظله العالی در خصوص اقتصاد مقاومتی به تبیین ماهیت و شدت جنگ اقتصادی پرداخت. وی همچنین اظهار داشت برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی  باید چهار اصل؛ نظریه‌پردازی، گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی، مطالبه‌گری وبرنامه‌ریزی محقق گردد.
 دکتر عبدالملکی ضمن برشمردن اندیشه‌های اقتصادی مقام معظم رهبری که شامل الگوی اسلامی‌ایرانی پیشرفت، جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی است به ظرفیت‌های شگفت‌انگیز اقتصاد ایران و خصومت‌های اقتصادی دشمنان اشاره کرد.
استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) ضمن بررسی اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی به ناکامی‌های موجود در این حوزه پرداخته واشاره کرد کلید اقتصاد مقاومتی تقویت تولید ملی و جهاد اقتصادی است و این امر مستلزم برنامه‌ریزی اقتصادی و برنامه‌ریزی فرهنگی است.
دکتر عبدالملکی ضمن برشمردن علل تشدید خصومت‌های اقتصادی دشمنان خارجی و ماهیت خصومت‌های اقتصادی داخلی، الگوی مقابله با دشمنان را تشریح نمود و اشاره داشت گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی و مطالبه‌گری از نقش‌های کلیدی رسانه در تحقق اقتصاد مقاومتی است. در خاتمه ایشان راهکار نهایی برای رهایی از دشمنی‌های موجود را فرمایش مقام معظم رهبری دانست که می‌فرمایند: وقتی ملت ایران به قله برسد همه دشمنی‌ها تمام خواهد شد.در پایان این نشست، پرسش و پاسخ بین حاضران و سخنران در مورد «اقتصاد مقاومتی» انجام شد.

  12/12/1393
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.