صفحه اصلی> نشست های مرکز پژوهش و سنجش افکار

تأکید مدیر شبکه سه سیما بر بهره‌گیری از پژوهش‌ها در تولید برنامه‌ها‌ی تلویزیونی

تأکید مدیر شبکه سه سیما بر بهره‌گیری از پژوهش‌ها در تولید برنامه‌ها‌ی تلویزیونی


 به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما، دومین نشست هم‌اندیشی مدیران مرکز پژوهش و سنجش افکار با مدیران حوزه معاونت سیما برگزار شد. این نشست با حضور آقایان میرحسینی، مدیر شبکه سه سیما ، عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار و جمعی از مدیران  این مرکز، روز  دوشنبه بیست و پنجم اسفند‌ماه سال جاری در سالن جلسات مرکز برگزار شد .
در این نشست، ابتدا دکتر عبدالملکی رئیس مرکز پژوهش و سنجش افکار صدا و سیما با معرفی مرکز پژوهش و سنجش افکار و ظر‌فیت‌ها و توانمندی‌های آن بر تعامل هر چه بیشتر  این مرکز با برنامه‌سازان و تهیه‌کنندگان شبکه سه سیما تأکید و در زمینه تأمین پژوهش‌های مورد نیاز آن شبکه اعلام آمادگی کرد.
در ادامه این نشست، میرحسینی با تشریح اهمیت پژوهش در ارتقای سطح کیفیت برنامه‌ها، به موانع موجود در بهر‌ه‌گیری از پژوهش‌ها در تولید بر‌نامه اشاره کرد و نبود رابطه موثر و بهینه بین حوزه پژوهش و بر‌نامه‌سازی را یکی از مهم‌ترین مسائلی دانست که باید با همکاری دو حوزه نسبت به حل آن اقدام جدی صورت پذیرد.
مدیر شبکه سه سیما ، نیاز‌سنجی در مورد موضوعات مختلف مورد نیاز برنامه‌سازان را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این شبکه دانست و افزود علاوه بر نیاز‌سنجی اجرای نظر‌سنجی درباره برنامه‌ها و آگاهی از بازخورد‌های مخاطبان به تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان کمک می‌کند تا از دیدگاه‌های مخاطبان و قوت‌ها و ضعف‌های برنامه‌ها آگاهی یابند.
میر‌حسینی با مهم توصیف کردن موضوع سبک زندگی که مورد تأکید مقام معظم رهبری (مدّ ظله العالی) نیز قرار گرفته است گفت: امیدواریم با همکاری مرکز پژوهش و سنجش افکار بتوانیم گام موثری در شکل‌گیری الگوی سبک زندگی اسلامی برداریم.
مدیر شبکه سه سیما با اشاره به پیشرفت‌های  تکنیکی مانند پخش «اچ‌ دی» و تأثیر آن در برنامه‌سازی بر لزوم انجام پژوهش درباره تأثیر فنا‌وری‌های نوین بر نحوه تولید و ارسال پیام و تأثیر آن بر مخاطب تأکید کرد.
در پایان این نشست، مدیران و پژوهشگران مرکز پژوهش و سنجش افکار، دیدگاه‌ها و نظر‌های خود را در خصوص برنامه‌های شبکه سه سیما  با مدیر این شبکه مطرح و پیشنهاد‌های سازنده‌ای ارائه کردند.


  25/12/1393
     
     
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.