صفحه اصلی> نشست های مرکز پژوهش و سنجش افکار

جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکارسنجی

جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکارسنجی


اولین جلسه شورای سیاست گذاری همایش ملی مطالعات پیمایشی و افکارسنجی صبح  14آبان در مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز پژوهش وسنجش افکار در این جلسه که آقای شعاع قائم مقام مرکز ،رئیس کمیته های همایش،نمایندگان مراکز افکار سنجی نهاد ریاست‌جمهوری، مرکز آمار ایران، ناجا و شهرداری حضور داشتند، برگزاری همایش ملی مطالعات پیمایش و افکارسنجی در اردیبهشت‌ سال 97 مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

درابتدای جلسه آقای شعاع قائم مقام مرکز ضمن تشکر از مشارکت دستگاه های مدعو به تبیین وتشریح اهداف وضرورت های این همایش پرداخت وگفت:این همایش موجب افزایش حیثیت حرفه ای دستگاه های افکار سنجی ،ایجادهم افزایی ،انتقال تجارب به یکدیگر ،تقویت حوزه پیمایش وافکار سنجی کشور بانگاه بومی خواهدشد ومی تواندزمینه ساز ایجاد بانک اطلاعات مشتر  را نیزدر آینده فراهم سازد.

وی سیاستگذاری همایش رامنوط به مشارکت همه‌جانبه مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی مرتبط دانست و از نخبگان علمی برای هر چه بهتر برگزار کردن همایش ملی مطالعات پیماشی و افکارسنجی دعوت کرد.

 

در ادامه دکتر خوشگویان فرد دبیر همایش، با بیان اینکه روش پیمایش در هرکشور متناسب با دانش بومی و ملی همان کشور است، افزود: جای خالی یک همایش پیمایشی و افکارسنجی متناسب با بوم و فرهنگ کشور خالی است که برای توجه به این خلاء وتقویت حوزه افکار سنجی مرکز پژوهش و سنجش افکار صداوسیما با همکاری مراکز مرتبط در اردیبهشت سال آینده این همایش را برگزار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه باید تجربیات و توانمندی‌های مراکز مختلف برای پیشرفت کشور تجمیع شود، گفت: آمارگیری و افکارسنجی، به شدت به بافت جامعه و فرهنگ هر کشور بستگی دارد،‌ لذا مشارکت همه مراکز فعال در این حوزه ضروری است.

دکتر خوشگویان فرد، با معرفی کمیته تبلیغات، پشتیبانی و کمیته علمی برای پیگیری این همایش، از مدعوین خواست در برگزاری این همایش مشارکت فعال داشته باشند و از تجربیات مراکزشان،حوزه افکار سنجی کشور را بهره‌مند کنند.

وی تولید محتوا و مقالات، داوری ومدیریت پنل‌های آموزشی و کارگاه‌های متناسب را ازجمله برنامه‌های این همایش عنوان کرد و افزود: حیثیت حرفه‌ای چندین ساله مراکز مرتبط در صورتی که هم‌افزایی داشته باشند و تجمیع شوند، می‌تواند زیربنای مبارکی را برای پیشرفت مراکز علمی و توسعه همه‌جانبه فراهم کند.

در پایان جلسه نیز مقرر شد، جلسات شورای سیاستگذاری به صورت منظم برگزار شود.

 

 

  1396/08/16
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.