صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

برترین‌های آثار پژوهشی جشنواره بیست ویکم

برترین‌های آثار پژوهشی جشنواره بیست ویکم


برگزیدگان بیست‌ویکمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌ها انتخاب ومعرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی مرکزپژوهش وسنجش افکار صداوسیما در این جشنواره درنهایت 235 اثر پژوهشی و 80 مقاله دریافت و مورد ارزیابی اولیه قرار گرفت. که بعد از ارزیابی‌های اولیه 165 اثر پژوهشی و 63 مقاله به مرحله داوری نهایی راه یافت، که در نهایت آثار برتر در بخش‌های «اصلی شامل موضوعات 5گانه منجر به تولید» ، «ویژه» و «مقالات» براساس رای هیات داوران جشنواره بیست ویکم  به شرح زیر انتخاب و معرفی شدند.

بخش ‌فرهنگی

1. ابوالفضل شرفی (خراسان رضوی)؛ «بررسی راهکارهای ترویج عفاف و حجاب توسط رسانه استانی از نظر صاحب‌نظران دینی و تربیتی»؛ رتبه اول

 2. عبداله رئیسی (بوشهر)؛ «شناسایی و ارائه راهکارهای ارتقای هویت فرهنگی و اجتماعی جوانان شهر بوشهر با تأکید بر نقش صدا و سیما»؛ رتبه دوم

3. سیدحسن آذری (اردبیل)؛ «تحلیل محتوای کیفی برنامه رادیویی سوزلر صحبت لر»؛
رتبه سوم

4. امیر ساکی (استان مرکزی)؛ «بررسی تاثیر برنامه های ماهواره بر سبک زندگی مردم استان مرکزی»؛ شایسته تقدیر

بخش‌ اجتماعی:

1. کبری اکبری (قزوین)؛ «بررسی میزان احساس منزلت اجتماعی و عوامل مرتبط با آن در بین جانبازان شهر قزوین به منظور بازآفرینی آن در شبکه استانی»؛ رتبه اول

 2. مهتدی ناظمی (خراسان رضوی)؛ «راهکارهای رسانه ای اجرای سیاست های کلی جمعیت در خراسان رضوی»؛ رتبه دوم

3. احمد کارگر (استان مرکزی)؛ «علل و عوامل کاهش طلاق عاطفی در خانواده ها با
تأکید بر نقش رسانه استانی در استان مرکزی»؛ و عاطفه ارکان (قم)؛ «علل و عوامل شکل گیری
طلاق عاطفی در شهر قم با تاکید بر نقش رسانه استانی»؛ مشترکاً رتبه سوم

4. مریم رزاقی (مازندران)؛ «بررسی استفاده از استعدادهای جوان در ساختار سلسله مراتبی مدیریت استان مازندران (مطالعه موردی:فرمانداری های استان)»؛ شایسته تقدیر

بخش اقتصادی:

1. زهرا خورشیدی‌هیکویی (مازندران)؛ « شناخت وضعیت زنان کار آفرین استان مازندران،موانع و محدودیتهای موثر بر عملکرد آنان»؛ رتبه اول

2. معصومه دارابی (ایلام)؛ « معرفی مشاغل، شرایط و چگونگی کارآفرینی با نگاه به فرصت‌های شغلی موجود در استان ایلام»؛ رتبه دوم

3. عرفان ناصری (کردستان)؛ « مطالعه تبلیغات پخش شده از صدا سیمای مرکز کردستان از لحاظ رعایت مولفه های اقتصاد مقاومتی»؛ رتبه سوم

بخش رسانه و ارتباطات:

1. جمشید دژم‌خوی (آذربایجان شرقی)؛ « مطالعه راهکارهای افزایش مخاطبان شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی»؛ رتبه اول

 2. مصطفی محمدصادقی‌دهقی (اصفهان)؛ « نقش برنامه های شبکه های ماهواره ای بر سبک زندگی شهروندان اصفهانی»؛ رتبه دوم

3. لیلا بیاتی (چهارمحال‌وبختیاری)؛ « آینده پژوهی حضور شبکه های استانی صدا و سیمای مرکز چهار محال و بختیاری در فضای مجازی»؛ و احمد نوروزی (همدان)؛ «تحلیل محتوای نوع بیان مسئولان در برنامه همدان و توسعه»؛ مشترکاً رتبه سوم

4. ام‌کلثوم دهقان (گلستان)؛ «تحلیل برنامه خانواده(خانه محبت و خانه ما)صدا و سیمای مرکز گلستان (با تاکید بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی سال1396)»؛ شایسته تقدیر

بخش سیاسی:

هیئت داوران هیچ اثری را شایسته رتبه اول و دوم ندانستند.

1. عثمان میرانی (کرمانشاه)؛ « شهیدان واحدی نقش و جایگاه آنان در مبارزات جمعیت فداییان اسلام»؛ رتبه سوم

بخش منجر به تولید:

- رادیویی:

1. پروین گنجی (لرستان)؛ «عوامل موثر بر شکاف نسلی در شهر خرم آباد»؛

- خبر:

1. فاطمه آذری (خراسان جنوبی)؛ «معرفی باغ های تاریخی استان خراسان جنوبی با تأکید بر باغ گلشن طبس»؛

- تلویزیونی:

1. گلنار حیدرپور (سمنان)؛ «آسیابهای آبی استان سمنان و کارکردهای آن»؛ رتبه اول

 2. احمد شادی‌عیسی‌لو (اردبیل)؛ « مستند بایداق(بیرق‌های عاشورایی در فرهنگ عزاداری اردبیل)»؛ رتبه دوم

3. فاطمه عامریان (مازندران)؛ «اولویت‌ها و موضوعات برنامه مخاطبان نوجوان در شبکه مازندران»؛ رتبه سوم

4. علی‌محمد ارسلانی (ایلام)؛ « شناسایی و معرفی آواها و نواهای ایلامی با تاکید بر مقام نادرنامه»؛ شایسته تقدیر

بخش مقالات برتر

 1. سید علیرضا افشانی و سید محمد موسوی‌ندوشن (یزد)؛ «بررسی رابطه بین مصرف رسانه و هویت ملی از دیدگاه جوانان 15 تا 21 ساله یزدی»

 2. محمود یعقوبی‌دوست (خوزستان)؛ «بررسی رابطه رسانه‌های دیداری و سبک زندگی (مورد مطالعه جوانان اهوازی)»؛

3. اقبال خالدیان، سیدمهدی مهدی‌زاده و مهراوه فردوسی (کردستان)؛ «نقش نرم‌افزار اجتماعی تلگرام در تبلیغات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از منظر رأی‌دهندگان»

بخش ویژه

- شعارسال

1. مرتضی‌ قنبرآبادی (خراسان شمالی)؛ «معرفی و شناسایی مهمترین گیاهان دارویی استان خراسان شمالی و بررسی نقش و قابلیت آن در افزایش تولید و توسعه اشتغال(با تاکید بر نقش رسانه استانی)»؛

 2. احسان کریمی‌میبدی (یزد)؛ «ارائه راهبردهای بهبود و توسعه محصولات و فراورده های کنجدی به عنوان یک کالای ایرانی در استان یزد(با تاکید بر نقش صدا و سیمای مرکز یزد)»؛

      3. لطیف رئیسی‌جعفرآبادی (چهارمحال و بختیاری)؛ «شناسایی فرصتهای کارآفرینی در استان چهار محال و بختیاری»؛

-دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و ...

1. ندا سیدچاوش (فارس)؛ «شناخت و معرفی زندگی و شخصیت شهید مدافع حرم سردار عبداله اسکندری»؛

 2. معصومه خیری‌مطلق (آذربایجان غربی)؛ «بررسی نقش صداوسیمای آذربایجان غربی در هشت سال دفاع مقدس»؛

3. طاهره امینی (قزوین)؛ «تاریخ نگاری نقش زنان شهر قزوین در پیروزی انقلاب اسلامی»؛

-آب و محیط زیست:

1. احمدرضا فیاض‌بخش (اصفهان)؛ «شناسایی و تدوین راهبرد و خط مشی شبکه اصفهان در مواجهه با بحران آب»؛

 2. اسفندیار محمدی (فارس)؛ «خشکسالی،آثار و پیامدهای آن در استان فارس»؛

3. سجاد فرجی (آذربایجان غربی)؛ «تحلیل محتوای بحران زیست محیطی دریاچه ارومیه در سیمای آذربایجان غربی (مطالعه موردی سریال دریا)»؛

- بهداشت و سلامت

1. مریم رزاقی (مازندران)؛ «سونامی سرطان در نوار سبز شمالی و شناسایی سرطان های رایج مازندران و نقش رسانه استانی در پیشگیری از آن»؛

      2. مهین منیری (آذربایجان شرقی)؛ «بررسی ابعاد و عوامل کاهش آرامش روانی و عوامل موثر بر آن در بین مردم و راهکارهای رسانه ای مقابل با آن»؛

3. سید حسن حسینی (گلستان)؛ «بررسی مسائل و مشکلات روحی و روانی خانواده های آسیب پذیر شهر گرگان»؛

-گردشگری:

1. زهره توکلی (کرمان)؛ «بازنمایی مولفه های فرهنگی بومی و گردشگری در سریال سرسرا (تولید شبکه کرمان)»؛

 2. عبدالرضا رضایی (فارس)؛ «تحلیل رابطه بین صنعت گردشگری و رشد اقتصادی ایران)»؛

3. حسن سعادت‌نوری (استان مرکزی)؛ «بررسی روستاهای تاریخی استان مرکزی با هدف گردشگری»؛

4. سیدمجتبی میرحسینی (گیلان)؛ « انواع صنعت گردشگری در استان گیلان با رویکرد اقتصاد مقاومتی»


  1397/6/4
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.