يكي از مأموريت‌هاي مهم ادارة کل پشتیبانی پژوهش و اجرای نظرسنجی مرکز، رصد مستمر نظرسنجی‌های بین‌المللی مرتبط با ایران، جهان اسلام، خاورمیانه و تحولات بین‌المللی در حوزه‌های زبانی انگلیسی، عربی، روسی، اسپانیولی، فرانسوی، آلمانی و... است که در بیش از یک دهه اخیر در دستور کار مديريت پژوهش، اجرا و داده‌آمایی خارج از کشور این اداره کل قرار گرفته است. بر این اساس، نتایج نظرسنجی‌های خارجی روش‌مند و معتبر پس از ترجمه و تحلیل از سوی مترجمان، پژوهشگران و تحلیلگران خبرة این مدیریت، در اختیار سیاستگذاران و کاربران هر حوزه قرار می‌گیرد.
بهره‌گیری از نتایج این نظرسنجی‌ها، افق دید روشن‌تر و اشراف اطلاعاتی مناسب‌تری را فراروی مدیران در تصمیم‌گیری‌های ایشان قرار می‌دهد و امکان شناخت فضای فکری جامعة بین‌الملل، اطلاع به‌موقع از سیر تحولات منطقه‌ای و جهانی به‌ویژه در مقاطع حساس زمانی و اطلاع از میزان محبوبیت کشورها و شخصیت‌های اثرگذار در کشورهای مختلف را برای علاقه‌مندان این حوزه فراهم می‌سازد.
این اطلاعات بی‌نظیر و منحصر به فرد، حاصل تلاش‌های چندین ساله همکاران این حوزه در احصا، ترجمه و تحلیل گزارش‌های نظرسنجی‌های خارجی است که در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

     
   
عنوان : سال انتشار :
کلید واژه : مراکز مجری:
  
   

ردیفعنوانسال انتشار
1 نوجوان و رسانه 1396
2 روندپژوهي صنعت تلويزيون1396
3 جلوه‌هاي مصرف آب و نان در فرهنگ مردم1396
4 نظرسنجي دانشگاه مريلند (به سفارش نيلسن اسکاربورو) از شهروندان آمريکايي درباره همکاري آمريکا و روسيه در خصوص موضوعات مرتبط با ايران1396
5 نظرسنجي موسسه هريس (به سفارش دانشگاه هاروارد) از شهروندان آمريکايي درباره خروج و يا مذاکره مجدد پيرامون برجام1396
6 نظرسنجي مرکز تحقيقات پيو از شهروندان اردن، لبنان، تونس، ترکيه و ساکن در سرزمين‌هاي اشغالي (اسرائيل) درباره ايران1396
7 نظرسنجي مرکز سياست‌گذاري و افکارسنجي فلسطين از شهروندان فلسطيني درباره شکل‌گيري ائتلاف اعراب و اسرائيل عليه ايران1396
8 نظرسنجي موسسه راسموسن از شهروندان آمريکايي درباره تصميم دونالد ترامپ مبني بر به رسميت شناختن قدس شريف (اورشليم) به‌عنوان پايتخت رژيم صهيونيستي1396
9 نظرسنجي موسسه سياست دانشگاه هاروارد از جوانان آمريکايي (18-29 سال) درباره تهديد ايران براي امنيت ملي ايالات‌متحده1396
10 نظرسنجي موسسه مورنينگ کانسالت از شهروندان آمريکايي درباره رأي به نمايندگان مسلمان1396
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.