صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
همايش گنجينه هنرهاي سنتي فراموش شده در استان قزوين برگزار مي‌شود

1386/08/17

رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين گفت:

براي زنده‌سازي هنرهاي سنتي همايشي يك روزه با عنوان گنجينه هنرهاي سنتي فراموش شده در اين استان برگزار مي‌شود.
محمد بهرام‌زاده روز يكشنبه در گفت وگو با ايرنا با اشاره به ارزش هنرهاي سنتي و حفظ ميراث فرهنگي اظهار داشت: با برگزاري چنين همايش‌هايي هنرهاي سنتي به عنوان ميراث فرهنگي ماندگار گذشتگان احيا مي‌شود.
وي افزود: معرفي هنرهاي سنتي به نسل جوان، شناسايي، پاسداشت و توسعه هنرهاي فراموش شده، كاربردي كردن، اشتغالزايي، ايجاد بانك اطلاعاتي و مستندسازي از اهداف اين همايش خواهد بود.
اين مسوول اظهاراميدواري كرد، با برگزاري اين همايش در راستاي ايجاد بستري مناسب براي ارتقاي صنايع دستي استان قزوين گام برداريم.
بهرام‌زاده آموزش صنايع دستي را از مهمترين راهكارهاي حفظ هنرهاي سنتي خواند و گفت: با آموزش صحيح و علمي به علاقه‌مندان، سنت‌هاي درحال فراموشي احيا مي‌شود و انتقال آن به آيندگان راحت‌تر صورت مي‌گيرد.
رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان قزوين افزود:
اين همايش هفته اول شهريور ماه امسال در سالن كتابخانه امام (ره) قزوين با حضور دكتر مظاهري از فرهنگستان هنر و هنرمندان صنعتكار برگزار مي‌شود.
بهرام‌زاده ادامه داد: مهمترين محورهاي پژوهشي اين همايش بررسي خاستگاه فرهنگي و انديشه زيباشناسي حاكم بر هنرهاي سنتي، مطالعه، شناسايي و معرفي هنرهاي ازياد رفته يا درحال فراموشي و معرفي استادان، هنرمندان و هنروران و معرفي سبك آنها است.
وي، تاثير شرايط اقليمي در پويايي و ماندگاري هنرهاي سنتي، آسيب شناسي و بررسي علل ركود هنرها و ارايه راهكارهاي حفظ و احياي هنرهاي ازياد رفته و تظبيق آن با كشورهاي ديگر، مطالعه و بررسي اين هنرها، كاربردي كردن آنها و بررسي علل موفقيت هنرهاي سنتي را از ديگر محورهاي اين همايش ذكر كرد.
قزوين ، خبرگزاري جمهوري اسلامي

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.