صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
کتابخانه "کلج قزوین" عنوان برتر کشوری را به خود اختصاص داد

1395/08/20

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از انتخاب کتابخانه روستایی کلج قزوین به عنوان کتابخانه نمونه کشوری خبر داد و گفت:این کتابخانه به لحاظ شاخص‌های کشوری نظیر کیفیت بالای برنامه‌های فرهنگی، تعداد اعضا، عضوگیری به شکل تعاملات سازنده و همچنین حضور کتابدارانی کوشا، توانمند، دلسوز و مدبر به عنوان کتابخانه برتر کشوری معرفی شده است.
گفتنی است دو نفر از کتابخوان‌های برتر کشوری نیز از استان قزوین انتخاب شده‌اند که یک نفر آنها از شهر ارداق و دیگری از خرمدشت تاکستان است.
استان قزوین دارای ۶۳ باب کتابخانه است که از این تعداد ۲۲ باب در قزوین، ۱۲ باب در البرز، ۹ کتابخانه در بوئین زهرا، ۷ باب در تاکستان، ۳ کتابخانه در آبیک و ۳ کتابخانه دیگر نیز در آوج دایر هستند. تعداد اعضای کتابخانه‌ها به تفکیک ۴۳ درصد آقا، ۵۷ درصد خانم هستند که از این تعداد ۲۰ درصد اعضا را کودکان، ۵۵ درصد دانش‌آموز، ۱۰ درصد دانشجو و ۱۵ درصد آنها را افراد متفرقه تشکیل می‌دهند. تعداد اعضای کتابخانه‌های استان در مجموع ۶۶ هزار نفر، تعداد نسخه‌های کتاب استان ۸۸۲ هزار جلد، تعداد عناوین ۶۱۷ هزار عنوان و تعداد کتاب به امانت گرفته شده در سال جاری ۵۰۰ هزار جلد کتاب می‌باشد همچنین مجموع زیربنای کتابخانه‌های موجود در استان ۳۱ هزار مترمربع است.
پایگاه خبری صبح قزوین

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.