صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/31
 
 
تاکید معاون امور استانها بر آینده پژوهی در بازدید از مرکز خراسان جنوبی

1395/08/23

معاون امور استانها ضمن بازدید از بخش های مختلف مرکز خراسان جنوبی در نشست شورای مدیران مرکز مطالب و نکاتی را مطرح کردند.
دکتر دارابی، آینده پژوهی و توجه به برنامه ریزی و نظارت بر ساخت برنامه ها را مهم دانستند؛ امروز در جنگ فرهنگی ، کارکنان صدا و سیما در خط مقدم جبهه و فرماندهان این جنگ هستند و باید با درایت ، تعهد و برنامه ریزی به وظیفه خود عمل کنند.
ایشان ظرفیت ها و جاذبه های هر استان را ثروتی عظیم دانست و گفتند: بخش های مختلف رسانه باید در کنار مطالبه گری، با معرفی این توانمندی ها و ظرفیت ها، زمینه رونق هر منطقه را فراهم کند .
معاون امور استانها با بیان اینکه امسال انقلاب اسلامی ۴۰ ساله می شود گفت : باید برای ساخت برنامه های فاخربه منظور معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه برنامه ریزی شود .
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما افزود: ساخت اولین مستند اربعین با مشارکت تمام استان ها و قرار گرفتن بخش مجریان برتر در جشنواره سال آینده مراکز صدا و سیما از دیگر خبرهای معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در این دیدار بود.
رئیس مرکز سیمای استان های هم بر تعاملی بودن شبکه های صدا و سیما تاکید کرد و گفتند : باید در برنامه های صدا و سیما ارتباط با مردم و بهره گیری از شبکه های مجازی پررنگ تر شود.
دکتر فاطمی افزود: توجه به ترویج فضایل اخلاقی و دینی ، تشکیل اتاق های فکر ، توجه بیشتر به ساخت برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و ایجاد بانک اطلاعاتی استان ها از دیگر مواردی است که باید در رسانه مورد توجه قرار گیرد.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی نیز وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت را دو مشکل برای خدمت رسانی در خراسان جنوبی دانست و گفتند : خشکسالی ، مهاجر از روستاها ، حاشیه نشینی وقاچاق مواد مخدر و کالا از دیگر مشکلات فراور در این استان است.
آقای ثقفی افزودند: مرکز خراسان جنوبی با تمام این مشکلات، با داشتن نیروی انسانی با انگیزه و همراه و برنامه ریزی براساس سند چشم انداز توانسته موفقیت های بسیاری کسب کند.
ایشان کسب رتبه سوم صدای خراسان جنوبی و مرکز ساعی در حوزه خبر را از جمله این موفقیت های این مرکز برشمرد و گفت: در نظرسنجی های بهار و تابستان میزان رضایتمندی مردم از برنامه های سیمای مرکز خراسان جنوبی از 62.2درصد به 65.7 درصد و میزان رضایتمندی مردم ازبرنامه های صدا مرکز خراسان جنوبی از ۸۱ درصد به 83.2 درصد رسیده است.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی گفت : تلاش می کنیم با بالابردن کیفیت برنامه ها، رضایت و پس از آن اعتماد مخاطب را ارتقاء دهیم.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.