صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
نخستين همايش انجمن صرع ايران در دانشگاه علوم پزشكي قزوين برگزار شد.۸۶/۰۶/۱۵

1386/08/17

نخستين همايش انجمن صرع ايران باعنوان آشنايي باصرع و اختلالات تشنجي روز پنجشنبه با حضور پزشكان، متخصصان، مصروعان و خانواده‌هاي آنان در دانشگاه علوم پزشكي قزوين برگزارشد.
دبير اين همايش هدف از برگزاري آن را گسترش فعاليت‌هاي آموزشي در كشور، افزايش‌آگاهي بيماران، خانواده‌هاي آنان، كارشناسان و پزشكان درخصوص بيماري صرع برشمرد.
دكتر"حميده مصطفايي" در گفت وگو با خبرنگار ايرنا افزايش كيفيت زندگي بيماران مبتلا به صرع را از ديگر اهداف برگزاري اين همايش عنوان كرد.
وي اظهار داشت: از گذشته تاكنون باورهاي اجتماعي نادرستي درمورد بيماري صرع وجود داشته و اين باورهاي نادرست كه از ناآگاهي مردم نسبت به ماهيت بيماري صرع و مكانيسم بروز تشنج ناشي مي‌شود به جزيي از فرهنگ سنتي تبديل شده‌اشت.
وي از اهداف مهم برپايي اين همايش را اصلاح باورهاي غلط نسبت به بيماري صرع دانست و گفت: تنها راه برطرف كردن اين باروهاي نادرست اطلاع‌رساني صحيح و آشناكردن جامعه با بيماري صرع و مكانيسم ايجاد آن است.
اين متخصص مغز و اعصاب ادامه‌داد: بيماري صرع قابل درمان و كنترل است و خللي در زندگي اجتماعي بيمار وارد نمي‌كند، مگر اينكه بيمار تحت نظر پزشك نباشد و بيماري خود را پنهان نگاه دارد.
وي افزود: خانواده‌بيماران مصروع نبايد به تجويزهاي افراد غيرمتخصص توجه و فعاليت‌هاي اجتماعي كودكان را محدود كنند.
در اين همايش يك روزه در رابطه با محورهايي همچون صرع و مفاهيم پايه، تشخيص‌هاي افتراقي درصرع، تصميم‌گيري در مورد اولين حمله صرع، دارو درماني در صرع، برخورد با بيمار درحال تشنج، صرع زنان و روشهاي جراحي در صرع بحث و تبادل نظر مي‌شود.
كارگاه برخورد خانواده و اجتماع با بيمار مبتلا به صرع از برنامه‌هاي جنبي اين همايش بود.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.