صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
وزیر بهداشت در جلسه شورای عالی طب البرز: طب سنتی پررونق ترمی شود

1395/09/07

دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در جلسه شورای عالی طب سنتی که در موزه گیاهان دارویی البرز روز یکشنبه 7 آذرماه 95 برگزار شد، گفت: در مورد طب سنتی در 200 سال گذشته کوتاهی فراوانی شده است و ما در تلاش برای جبران این کمبود هستیم. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در این حوزه گفت: هم اکنون متخصصانی در پزشکی پس از 10 سال خواندن دروس پزشکی، 3 سال نیز در مورد گیاهان دارویی درس میخوانند و متخصص این حوزه می شوند، که تاکنون 300 فارغ التحصیل این رشته در کشور درس خود را به پایان رسانده اند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش تاسیس سلامتکده ها را با استفاده از این فارغ التحصیلان ضروری دانست و گفت: برنامه ها و تسهیلات ویژه ای برای این کار به تصویب رسیده است.
وی با انتقاد از اینکه عطاری ها که با سلامت مردم در ارتباط هستند ولی زیر نظر وزارت صنعت معدن و تجارت فعالیت می کنند، گفت: باید با هماهنگی های انجام شده ساماندهی این صنف در دستور کار قرار بگیرد.
دکتر هاشمی به ایجاد شورای عالی طب سنتی و مصوبات این شورا نیز اشاره کرد و افزود: مصوبات این شورا در راستای تسهیل ورود به این حرفه و فراهم کردن شرایط مناسب برای فعالیت است.
در این جلسه نیز آیین نامه ای برای ساماندهی فعالان طب سنتی که مدرک این حوزه را ندارند، بررسی شد.
http://telegram.me/irib_alborz

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.