صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
پیامبر اسلام(ص) از لحاظ علمی و قدرت فکری سرآمد همه عقلای عالم است

1395/09/09

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی در مراسمی به مناسبت رحلت حضرت محمد(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) که در مسجد رسول اکرم(ص) کرج برگزار شد، اظهار داشت: حضرت محمد(ص) برای همه ما سرمشق و سرآمد است. رفتار و اخلاق حضرت محمد(ص) باید اسوه و سرمشق ما قرار گیرد و باید در همه زمان از روش و اخلاق ایشان الگو بگیریم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه نقش حضرت محمد (ص) در پیشرفت علم و دانش غیرقابل انکار است، بیان کرد: پیامبر اسلام(ص) از لحاظ علمی و قدرت فکری و علمی سرآمد همه عقلای عالم است و حتی کسانی که پیرو ایشان نبوده‌اند قبول دارند که حضرت محمد(ص) انسانی نمونه و عقل کل بوده است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) توانست در مدت زمان 23 سال تحول شگرفی در جامعه آن زمان ایجاد کنند که کار بسیار سختی بود، عنوان کرد: جامعه‌ای که پیامبر خدا توانست در آن تحول ایجاد کند، جامعه‌ای عشایری و فاقد هویت و فرهنگ واحد بود که رسول‌الله(ص) چنان تحولی در این جامعه ایجاد کردند که همه سعی داشتند مشکلات دیگران را حل کنند.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه پیامبر خدا در تمام عرصه‌ها نمونه بود، عنوان کرد: اخلاق پیامبر اسلام(ص) سبب شد که جمع زیادی از مردم دور ایشان جمع شوند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انقلاب اسلامی نیز برای ترویج این فرهنگ نبوی و ترویج مهربانی و وحدت شکل گرفت، بیان کرد: انقلاب اسلامی برای این موضوع به وجود آمد که دست در دست هم در مقابل دشمن ید واحده باشیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی آنقدر دشمن دارد که نیازی نیست در داخل با هم دشمنی داشته باشیم، عنوان کرد: دشمنان زیادی داریم که دوست دارند نعمت امنیت را از مردم سلب کنند؛ امنیتی که از الطاف الهی و رهبری مقام معظم رهبری و دعای خیرمردم و تلاش همه نیروهای موثر در امنیت و وحدت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان کم توطئه نمی‌کنند، گفت: الحمدالله علی‌رغم همه تلاش دشمنان این آب و خاک و این ملت به لطف پروردگار توطئه‌های آنها خنثی شده و این امنیت از الطاف خفیه الهی است.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه امنیت امروز که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان امنیت بی‌بدیل یاد می‌کنند حاصل تلاش همه دستگاه‌های موثر در امنیت است، تاکید کرد: اگر خیال کنیم که این امنیت تنها به دست ما فراهم شده اشتباه است و ما هر چه داریم از الطاف خداوند متعال است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه خداوند متعال در رصد دشمنان کمک‌های زیادی به ما کرده است و رادار خداوند نقطه کور ندارد، عنوان کرد: پیدا کردن یک فرد که به دنبال اجرای عملیات انتحاری و ایجاد ناامنی است در شهرهای پرجمعیت سخت بوده و این موضوع فقط به دست خداوند متعال است که تمام تلاش دشمنان برای هرگونه خرابکاری در رادار خداوند مشاهده و توسط سربازان گمنام متلاشی می‌شود.

وی با بیان اینکه خداوند وقتی پرده را از چشم سربازان گمنام بردارد موفقیت حتمی است، عنوان کرد: سرکرده یکی از این گروه‌های تکفیری وقتی ناکامی نیروهای خود را می‌بیند اعلام می‌کند که خودم بلند می‌شوم و اقدام می‌کنم و این فرد در نزدیکی مرز کارش تمام شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امروز خداوند متعال این لطف را به ملت ایران کرده است که این نعمت جای شکر دارد، گفت: اختلاف نظر در مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی طبیعی است و نظرات مختلف جناح‌های سیاسی در مورد یک موضوع عیب نیست و نباید در مورد تفاوت نظرات متفاوت با هم دعوا کنیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه انتخاب هر کدام از جناح‌ها در جای خود خوب است و باید با هم مهربان باشیم، افزود: باید با بیان خوب حرمت همدیگر را حفظ و با بهترین روش با هم صحبت کنیم.

وی با بیان اینکه برخی اوقات انسان غصه‌دار می‌شود که کسانی که باید بازوان یک فرمانده و زیر یک پرچم در دست مقام رهبری هستند در مقابل هم موضع می‌گیرند، متذکر شد: نباید بازوان یک فرمانده که مقام معظم رهبری است نسبت به هم خشونت و عداوت داشته باشند و این موضوع در حالی است که دولت بر سرکار دولت جناحی نیست و برای هرکس که قابلیت دارد فضا را باز کرده است تا خدمت کند.

حجت‌الاسلام علوی با بیان اینکه در این دولت اصلاح‌طلب، اصولگرا، مستقل و معتدل و همه اقشار جایگاه دارند،افزود: باید با هم با برادری رفتار کنیم تا اگر خصومتی هست به دوستی تبدیل شود و خدای ناکرده نباید برای اینکه همدیگر را زمین بزنیم به دروغ و تهمت و افترا و اینگونه موارد متوسل شد.
https://www.tasnimnews.com

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.