صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/06/13
 
 
نخستین طرح بازدید پژوهشی ویژه دانش آموزان ومعلمان در البرز کلید خورد

1395/09/17
کرج - ایرنا - معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت : نخستین طرح بازدید پژوهشی ویژه دانش آموزان و معلمان پژوهنده از مراکز تحقیقاتی ، دانشگاهی ،پژوهشی ، فناوری و نمایشگاهی این استان با هدف ترویج فرهنگ پژوهش در عرصه تعلیم و تربیت کلید خورد.

حسین رحمانیان روز چهار شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این طرح به مناسبت هفته پژوهش این طرح در مدارس استان با توجه به اینکه که البرز یکی از قطب های پژوهشی و فناوری کشور محسوب می شود آغاز و تا پایان سال تحصیلی 96-95 ادامه دارد.
وی با اشاره به نقش مهم پژوهش در رشد و توسعه پایدار جامعه اظهار کرد: در اجرای این طرح به دنبال آشنایی تخصصی و تسلط دانش آموزان و معلمان به مهارت اقدام پژوهی در راستای رشد کمی و کیفی فرآیند آموزشی و تربیتی ، حل مشکلات و پاسخگویی به نیازهای جامعه هستیم.
وی از مهارت اقدام پژوهی بعنوان یک نیاز در مدارس کشور به ویژه در استان البرز یاد کرد و خاطر نشان شد: آشنایی و تسلط به مهارت اقدام پژوهی موجب تقویت روحیه خود باوری ملی ، استفاده بهینه از زیر ساخت های پژوهشی موجود ، حل مشکلات و مسائل در حوزه های مختلف از جمله در عرصه تعلیم و تربیت می شود.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش البرز بیان کرد: در قالب این طرح یک پل ارتباطی بین دانش آموزان و معلمان اهل پژوهش با مدیران مراکز صنعتی ، پژوهشی ، فناوری بوجود می آید زیرا بر اصل تعامل و همفکری برای رشد و تعالی ایران اسلامی باور داریم.
رحمانیان گفت: اجرای این طرح به دانش آموزان و معلمان پژوهشگر کمک می کند تا با چرخه و مراحل تخصصی پژوهش در انجام اقدام پژوهی انگیزه بیشتری پیدا کنند و هدفدار حرکت کنند.
وی با اشاره به نشست های هم اندیشی که ظرف 2 ماه گذشته با مدیران مراکز پژوهشی ، دانشگاهی ، صنعتی و فناوری البرز و تهران انجام شده است اظهار کرد: در قالب توافقات انجام شده امکان بازدید گروهی دانش آموزان علاقمند و فعال در حوزه پژوهش و تیم های تخصصی اقدام پژوهی معلمان پژوهنده از این مراکز مهم فراهم شده است.
به گفته این مسئول: نخستین مرحله این طرح را بازدید دانش آموزان و معلمان از نمایشگاه پژوهش استان واقع در باغ گل های بوستان چمران تشکیل می دهد.
وی یادآور شد: در دو نوبت صبح و عصر دانش آموزان و معلمان از نمایشگاه پژوهش البرز که نشان از توانمندی منحصر به فرد فعالان پژوهشی در این استان از جمله آموزش و پرورش دارد بازدید می کنند.
رحمانیان تاکید کرد: اجرای موفقیت آمیز این طرح زمینه ساز تحولات گسترده ای در حوزه پژوهش آموزش و پرورش البرز را در پی دارد.
http://www.irna.ir

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.