صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
30 هكتار زمین برای احداث پارك علم و فناوری در قزوین اختصاص یافت

1386/08/17

رئیس پارك علم و فناوری استان قزوین از اختصاص ۳۰ هكتار زمین از سوی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی برای احداث پارك علم و فناوری در این استان خبر داد.
علی فضلوی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین افزود: اعتبار مورد نیاز احداث این پارك ۱۵۰ میلیارد ریال است كه ۵۰ میلیارد ریال آن توسط بخش خصوصی تأمین می‌شود و در صورت تخصیص به موقع اعتبار، این پارك طی سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: عملیات عمرانی این پروژه در سال جاری آغاز خواهد شد و پیشنهاد تخصیص ۳۴ میلیارد ریال از بودجه عمرانی و ۳ میلیارد ریال از بودجه جاری را به معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داده‌ایم.
رئیس پارك علم و فناوری استان قزوین اضافه كرد: موضوع احداث پارك علم و فناوری از سه سال پیش در استان مطرح و به علل مختلف این طرح متوقف شد تا اینكه در مهر سال گذشته این موضوع با جدیت پیگیری و مقرر شد تا احداث پارك علم و فناوری استان با محوریت دانشگاه بین‌المللی امام خمینی صورت گیرد و تاكنون بیش از ۱۸۵ جلسه با حضور نخبگان، مسئولان و مدیران استان و كارشناسان منطقه در راستای این اقدام برگزیده برگزار شده است.
فضلوی با اشاره ه به لزوم استفاده از برنامه و زمان كافی برای احداث پارك علم و فناوری بیان داشت: هم‌اكنون طرح توجیهی فنی و اقتصادی احداث پارك علم و فناوری آماده شده و مقرر است جلسه دفاعیه این طرح توجیهی بعد از ۱۸ مهر با حضور ۷ نفر از مدیران پارك علم و فناوری كشور برگزار شود كه پیش‌بینی می‌شود تا ۹۸ درصد با این طرح موافقت شود كه پس از اخذ موافقتنامه اصولی اقدامات و مراحل بعدی با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.
وی به تاریخچه تأسیس پارك علم و فناوری در كشور و استان اشاره كرد و افزود: استان قزوین با داشتن ۲ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، ۱۵ شهرك صنعتی، ۱۵ مركز آموزش عالی، ۷۰ هزار دانشجو و ۱۰۰ مركز پژوهشی یكی از استان‌های مستعد كشور برای احداث پارك علم و فناوری است.
رئیس پارك علم و فناوری استان قزوین تصریح كرد: احداث پارك علم و فناوری در این استان موجب ساماندهی توانایی‌ها، امكانات علمی و صنعتی استان قزوین برای ایجاد پیوند دوباره بین امكانات دانشگاه‌ها، مراكز علمی، فناوری و صنعتی منطقه و توانایی واحدهای فناوری می‌شود.
وی یادآور شد: پس از راه‌اندازی پارك علم و فناوری، شركت‌های فن‌آور بخش خصوصی، آزمایشگاه‌های مادر تخصصی، نمایندگی شركت‌های خصوصی و دولتی، مراكز تحقیقاتی مستقل، نماینده معاونت پژوهشی دانشگاه منطقه و بخش قابل توجهی از مراكز رشد كه هم‌اكنون ۴ مركز رشد برای استان پیش‌بینی شده، در این پارك كار خود را شروع خواهند كرد.
فضلوی خاطر‌نشان كرد: پیشنهاد استقرار رصدخانه با سرمایه شهرداری قزوین و موزه طبیعت با سرمایه‌گذاری سازمان محیط زیست در پارك علم و فناوری استان دریافت شده كه می‌توان از این اقدامات به عنوان نخستین اقدامات اجرایی در زمینه احداث فضا و استقرار ذكر كرد.
وی در پایان در خصوص تأسیس اداره كارآفرینی در دانشگاه گفت: مركز كارآفرینی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی نیز در پارك علم و فناوری استان مستقر خواهد شد و با ترویج ایده‌های نو و شناسایی فرصت‌های جدید گام‌های مهمی را در راستای ایجاد اشتغال‌زایی و سامان‌دهی دانشجویان فارغ‌التحصیل، محققان و پژوهشگران بر‌خواهند داشت.
شبكه خبر كاسپین

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.