صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
صدا و سیما نقش موثری در معرفی میراث فرهنگی دارد

1395/10/04

به گزارش روابط ‌عمومي صدا و سیمای مرکز، مدیرکل صدا و سیمای استان در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به حاضران، در خصوص ضرورت حفظ میراث فرهنگی و گردشگری در کشور و استان گفت: در عصر کنونی وظیفه سازمان میراث فرهنگی بسیار سنگین تر از گذشته است زیرا از یک سو سیاست های نظام و دولت تعامل با جهان و جهانیان است و از سوی دیگر با توجه به رکود، تورم و مسائل اقتصادی پیش رو یکی از راه های برون رفت از تورم و مسائل اقتصادی دنیای کنونی جذب توریسم و گردشگر است که سبب رونق اقتصادی می شود.

عبدالحسینی اظهار داشت: استان گلستان دارای ظرفیت گردشگری منحصربفرد و همچنین بناهایی تاریخی است که معرفی نشده اند.

وی عنوان کرد: این اداره کل آمادگی تولید برنامه هایی با محتوا و کیفیت بالا جهت پخش در شبکه های سراسری دارد و از هیچ گونه همکاری در راستای اهداف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فروگذار نخواهد کرد.

مدیر کل صدا و سیما افزود: با توجه به ضریب نفوذ بالای شبکه استانی در داخل و خارج استان می‌تواند فرهنگ آداب و رسوم استان گلستان را به خوبی معرفی کند.

در ادامه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به نقش مثبت و تاثیر گذار رسانه ملی و استانی در توسعه فرهنگی کشور و استان گفت: تعامل میراث فرهنگی و گردشگری و رسانه می تواند در تحقق ماموریت مشترک هر دو سازمان که توسعه فرهنگی کشور است، کمک کند.

کریمی با اشاره به اینکه تعامل با صدا و سیما می‌تواند برای معرفی آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بسیار مفید باشد، تاکید کرد: استان گلستان زیرساخت‌های زیادی برای جذب گردشگر دارد و به این دلیل می‌کوشیم تا گامی در راستای معرفی آثار برداریم و گردشگران خارج از استان را به سفر به گلستان ترغیب کنیم
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.