صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
یك مبتكر قزوینی ، حمایت مسئولان را برای ثبت جهانی اختراعات خواستار شد...

1386/08/17

"سیدفرهاد نجفی‌فرد"مخترع و مبتكر قزوینی،حمایت‌های مالی و معنوی مسئولان كشور برای ثبت جهانی اختراعات را خواستار شد و گفت: با این حمایت‌ها نتیجه زحمت مخترعان ایرانی مصونیت بیشتری پیدا خواهد كرد.
این مخترع قزوینی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، كفی خنك كننده كفش، ماساژور آب گرم، بست نشت گیر، كفش تهویه‌دار بدون استفاده از فنر و پمپ هوا با استفاده از خاصیت ارتجاعی كف پلاستیكی را از اختراع‌هایش عنوان كرد.
وی افزود: حمایت نكردن مسئولان، نبود امكانات اولیه، بالابودن هزینه‌های تحقیق و اختراع امكان رشد و پیشرفت را از مخترعان و مبتكران گرفته‌است.
نجفی‌فرد در خصوص اختراع‌هایش گفت: كفی خنك‌كننده كفش و ماساژورآب گرم را در موارد درمانی و پزشكی و بست نشتی گیر نیز در صنعت كاربرد دارد.
این مخترع قزوینی در خصوص ماساژور آب گرم گفت: سامانه این اختراع سیكلی چرخشی و بسته‌آب گرم است كه آب گرم بدون تماس مستقیم بابدن، عمل ماساژ را در نواحی مختلف بدن اجرا می‌كند.
وی با اشاره به ویژگی‌های این ماساژور نسبت به ماساژورهای بازار افزود:
ماساژورهای بازار بصورت ویبره و مكانیكی هستند اما ویژگی اصلی این دستگاه استفاده از آب گرم است كه فایده‌های زیادی دارد كه از جمله كوچكی و قابل حمل بودن از مهمترین ویژگی‌های آن است.
نجفی فرد در خصوص بست نشت گیر نیز توضیح داد: با توجه سامانه آب وفاضلاب كشور كه بیشتر قدیمی وپوسیده‌هستند، استفاده‌از این بست باطراحی ساده ومحكم از نشتی مایعات جلوگیری می‌كند.
وی اعلام كرد: بیش از ‪ ۲۰‬طرح اختراع، ابتكار، اسباب بازی، بازی فكری در دست تهیه‌دارم كه به‌علت نبود سرمایه و زمان كم برای ساخت آنها در بلاتكلیفی هستم.
سید فرهاد نجفی‌فرد مدال نقره مسابقات بین‌المللی اخترعات و ابتكارات ژنو ‪ ۲۰۰۷‬در كشور سوئیس، دعوت به بیش از هفت نمایشگاه بین‌المللی اختراعات كشور را در كارنامه خود دارد.
شبكه خبر كاسپین

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.