صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
ضریب نفوذ اینترنت در استان بیش از ۲۰ درصد است

1386/08/17

مدیر‌عامل شركت مخابرات قزوین گفت: طی امسال با استفاده از اینترنت پر‌سرعت‌ و شبكه دیتا، ۱۴۰ نقطه از مدارس استان متصل به شبكه ملی اینترنت خواهند شد.
جلال پور‌شاكر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین افزود: طی سال جاری اینترنت پرسرعت در همه شهرهای بزرگ استان شامل تاكستان، محمدیه، آبیك، بوئین زهرا و اقبالیه برقرار می‌شود و پروژه ۱۵۰ روستای برخوردار از فناوری اطلاعات ICT به اتمام خواهد رسید.
وی ادامه داد: در سال جاری بنا داریم از طریق برگزاری سمینارها، جلسات و تبادل‌نظر با بخش صنعت امكانات دیتا و بستر آن را كه در استان مهیا شده است در اختیار بخش صنعت قرار دهیم تا آنها از این امكانات استفاده لازم را ببرند.
مدیر‌عامل شركت مخابرات استان قزوین اضافه كرد: ادامه پروژه فیبر نوری دانشگاه‌ها و اتصال دانشگاه‌های دیگر و توسعه پورت‌های دسترسی دیتا از دیگر برنامه‌هایی است كه طی سال جاری به انجام خواهد رسید.
وی با تشریح وضعیت فعلی دیتا در استان اظهار داشت: در حال حاضر ضریب نفوذ اینترنت استان بیش از ۲۰ درصد است و در حال حاضر یك‌هزار و ۵۱۴ پورت دیتا در استان نصب شده و تعداد مشتركان عمده دیتا در استان ۴۶۴ مشترك است.
پورشاكر تصریح كرد: در حال حاضر شركت‌های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت ۵ شركت در سطح استان بوده كه با ۷۸۰ مشترك در شهرستان‌های قزوین و شهر صنعتی البرز مشغول ارائه خدمات به مشتركان هستند، البته ۸ هزار و ۶۶۶ پورت اینترنت پر‌سرعت در استان نصب شده است.
وی خاطرنشان كرد: همه پورت‌های در‌خواستی شعب بانك‌های استان اعم از خصوصی و دولتی دایر شده و فیبر نوری دانشگاه‌ها در استان طبق برنامه به اتمام رسیده و دانشگاه‌های آزاد و بین المللی امام خمینی (ره)هر كدام با پهنای باند ۸ مگابیت به شبكه اینترنت متصل هستند و فیبر نوری در دانشگاه‌های علوم پزشكی و پیام نور آماده ارائه می‌باشند كه به علت عدم داشتن تجهیزات از طرف دانشگاه هنوز سرویس بر‌قرار نشده است.
مدیر‌عامل مخابرات قزوین در پایان با اشاره به راه‌اندازی روستا‌های بر‌خوردار از فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر ۱۳۰ روستا جهت پروژه ICT تجهیز شده‌اند كه ۴۰ روستا به بهره‌برداری كامل رسیده و بقیه آنها نیز تا پایان سال راه‌اندازی خواهند شد.
خبرگزاري فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.