صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/07
 
 
برگزاری یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار ایران به میزبانی مازندران

1395/11/13


یازدهمین دوره مسابقات ملی کمیکار ایران به همت معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و بنیاد نخبگان استان مازندران و با همکاری پارک علم و فناوری مازندران در سال جاری، در محل پردیس دانشگاه مازندران برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، سیفی، معاون فناوری پارک علم و فناوری مازندران، با اعلام این خبر گفت: کمیکار، یک مسابقه دانشجویی و دانش‌آموزی است که هرساله در ایران و جهان برای دانشجویان رشته مهندسی شیمی برگزار می‌شود. این مسابقه برای درک بیشتر دانشجویان مهندسی شیمی از دروس تئوری خود و عملیاتی‌کردن آن‌هاست که می‌تواند نقش به‌سزایی در ارتباط بین صنعت و دانشگاه داشته باشد. در این مسابقات دانشجویان مهندسی شیمی ماشین‌های شیمیایی می‌سازند که سوخت آن‌ها توسط فعل‌ و انفعالات شیمیایی فراهم می‌شود و در عین‌حال آثار مخرب بر روی محیط‌زیست و آلودگی آن ندارد و ارزان است.
گفتنی است مسابقات کمیکار کشوری در ایران در چهار بخش طراحی پوستر، ایده برتر، لیگ اصلی و لیگ آزاد برگزار می‌شود که در بخش طراحی پوستر هر یک از تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقه ابتکارات، ابداعات، محاسبات، نوع واکنش‌ها و نحوه کنترل آن، موارد زیست‌محیطی و عواملی که در آن برتری این واکنش را نسبت به سوخت‌های فسیلی نشان می‌دهد، بررسی می‌کنند. جوایز تیم‌های برگزیده شامل دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی است و تیم‌های منتخب لیگ اصلی به مسابقات جهانی سال 2017 اعزام خواهند شد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.