صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/02/25
 
 
تفاهمنامه پژوهشی دانشگاه‌هاي ملایر و Furtwangen University آلمان منعقد شد

1395/12/07

رئیس دانشگاه ملایر گفت: تفاهمنامه بین‌المللی بين دانشگاه‌ ملایر و دانشگاه «Furtwangen University» آلمان منعقد شد.بهمن حیاتی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر اظهار کرد: در پی افزایش توانمندی‌های مختلف دانشگاه ملایر در زمینه‌های علمی و پژوهشی و در راستای تقویت همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه همکاری‌های ما با دانشگاه‌های خارج از کشور در حال انجام است.

وی از امضای تفاهمنامه بین‌المللی بین دانشگاه‌ ملایر و دانشگاه «Furtwangen University» آلمان خبر داد و افزود: با تلاش مدیریت امور بین‌الملل و به منظور افزایش توان علمی و پژوهشی دانشگاه و همچنین بهره‌مندی پژوهشگران از امکانات علمی و پژوهشی با مراکز علمی معتبر دنیا؛ این تفاهمنامه مطابق با برنامه‌های دولت تدبیر و امید و در چارچوب قوانین و مقررات وزارت علوم امضا شد.

رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه برای افزایش ارتباطات بین‌المللی و به پیشنهاد مسئول راه‌اندازی مرکز تحقیقات فرآوری لیزر مواد دانشگاه ملایر اقدام به انعقاد این تفاهمنامه شد، تصریح کرد: در آینده نزدیک همکاری این دو مرکز شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها یکی از بهترین راه‌های توسعه علمی هستند؛ یادآور شد: دانشگاه Furtwangen University کشور آلمان در زمره دانشگاه‌های معتبر دنیاست که تفاهمنامه منعقده با آن پس از طی مراحل اداری در آینده‌ای نزدیک اجرایی خواهد شد.

حیاتی اظهار کرد: تبادل دانشجو و استاد، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی متقابل، انجام پروژه‌های مشترک علمی و آموزشی و پژوهشی و انجام چندین برنامه فرهنگی مشترک از جمله مفاد پیش‌بینی شده در این قرارداد است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه ملایر یکی از بزرگترین پروژه‌های علمی، بین‌المللی (مگا پروژه) به ارزش یک‌میلیون یورو در قالب برنامه اراسموس پلاس اتحادیه اروپا در بین دانشگاه‌های کشور دارد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.