صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
نوروز و برپایی 50 جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در گلستان

1395/12/10

دیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت که برگزاری 50 جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در این استان از بهمن ماه گذشته با اولویت نوروز کلید خورد.به گزارش ایرنا علی نصیبی روز یکشنبه در نشست هماهنگی برگزاری جشنواره های فرهنگ و اقتصاد روستا در گلستان اظهار داشت: این جشنواره ها تا 31 فروردین سال 96 در شهرهای مختلف گلستان برگزار می شود.
وی بیان داشت: همچنین دو جشنواره توت فرنگی در روستای شفیع آباد شهرستان رامیان و اسب اصیل ترکمن در روستای صوفیان شهرستان کلاله برای اردیبهشت ماه سال آینده برنامه ریزی شده است.
به گفته وی تاکنون سه جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در گُلیداغ مراوه تپه و روستاهای پیرواش سفلی و قرنجیک پورامان شهرستان آق قلا برگزار شده است.
وی با بیان این که زمان برگزاری 70 درصد جشنواره های فرهنگ و اقتصاد روستای استان توسط دهیاران مشخص شده است، افزود: لازم است دهیاران روستاهای باقی مانده ظرف هفته آینده زمان برگزاری جشنواره را نهایی و به دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری استان اعلام کنند.
نصیبی ایجاد شور و نشاط عمومی، حفظ و احیا میراث معنوی ریشه دار روستائیان، افزایش همدلی و همگرایی میان روستائیان، معرفی کارآفرین روستایی، معرفی آداب و رسوم و سنن، بازی های بومی و غذای محلی و نظایر آن را از اهداف مهم برپایی جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در استان برشمرد.
به گفته وی سال گذشته 30 جشنواره فرهنگ و اقتصاد روستا در استان گلستان برگزار شد.
* ضرورت معرفی ظرفیت اقتصادی روستاهای گلستان در جشنواره ها
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری گلستان همچنین گفت: هنوز آنطور که شایسته است، ظرفیت اقتصادی روستاهای این استان در جشنواره ها به خوبی معرفی نشده است و باید سرمایه گذاری در این حوزه مورد توجه جدی قرار گیرد.
نصیبی افزود: آسیب شناسی کمرنگ بودن معرفی ظرفیت های اقتصادی روستاهای گلستان از نتیجه 12 جشنواره روستایی برگزار شده در سال جاری به دست آمده است.
گلستان حدود یک میلیون و 900 هزار نفر جمعیت مرکب از اقوام، مذاهب و نژادهای مختلف دارد که 49 درصد آن در یک هزار و 75 روستای استان ساکن هستند.
اقتصاد روستاییان استان گلستان بر پایه کشاورزی و دامپروری است هرچند طی سالهای اخیر کمی به سوی گردشگری سوق پیدا کرده است.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.