صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/10/10
 
 
برگزاری چهارمین جشنواره جایزه استاد بديع الزمان فروزانفر در خراسان جنوبی

1395/12/21
چهارمین جشنواره جایزه بدیع الزمان فروزانفر در بشرویه 19 اسفند برگزار شد.

استاد فروزانفر از افتخارات گرانبهای خطه کویري بشرويه بوده و کارنامه درخشان اين چهره برجسته در تربيت اساتيد بزرگ ادبيات پارسي، نبوغ ذاتي و مهارت هاي علمي و كلامي ايشان بر هيچكس پوشيده نيست.
این استاد فرهیخته علم و ادب ،در سال 1276 در شهرستان بشرویه چشم به جهان گشود و پس از کسب علوم مقدماتی در زادگاه خود، به مشهد رهسپار شده و به صورت گسترده و عمیق به کسب علوم ادبی و تاریخی پرداخت .
استاد فروزانفر، طبقه اول ادبای معاصر و از پایه گذاران آموزش های دانشگاهی است که شاگردان و ترببیت یافتگان او اکنون از نامداران عرصه ادبیات معاصر هستند. استادانی چون : دکتر عبدالحسین زرین کوب، دکتر سید جعفر شهیدی، دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، دکتر علی محمد حق شناس، دکتر حسین خطیبی، دکتر سادات ناصری، دکتر امیر حسین یزدگردی در کلاس وی علم آموختند.
پژوهش های او در زمینه تاریخ ادبیات ایران، مولوی شناسی، عطار شناسی و تصحیحات، جملگی مبین روش های تازه و ابتکار وی در تحقیق است.
تحقیق و پژوهش در زمینه آثار مولوي از جمله برجسته ترين زمينه هاي فعاليت استاد بديع الزمان فروزانفر بود و در همين راستا چهارمين جشنواره جايزه اين استاد با شعار ' از بشرويه تا قونيه' برگزار گردید.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.