صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/08/19
 
 
۲ هزار رساله مکتوب از ادبیات انقلاب در دانشگاه‌ها موجود است

1396/01/30

علیرضا قزوه با بیان اینکه بیش از ۲ هزار رساله مکتوب از ادبیات انقلاب در دانشگاه‌ها وجود دارد گفت: دفاعیات اساتید بزرگی مانند قیصر امین پور، خلیل عمرانی، غلامرضا رحمدل، سیدحسن حسینی از ادبیات انقلابی باعث حفظ این آثار شده است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علیرضا قزوه عصرامروز در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم الانبیاء(ص) در رشت اظهار داشت: شعر انقلاب پیش از ایران توسط فرانسوی ها شناخته شده و اولین رساله دکترای ادبیات دفاع مقدس نیز توسط یک دانشجوی فرانسوی نوشته شده است.

نویسنده و شاعر معاصر ایران با اشاره به ارتقاء جایگاه اشعار انقلابی در دانشگاه‌ها گفت: در دهه 60 ورود ابیاتی از اشعار انقلاب در دانشگاه، آرزوی ما بود و امروز به لطف همت و دفاع اساتید بزرگ اشعار انقلابی به جایگاه والایی دست یافته است.

قزوه تصریح کرد: دفاعیات اساتید بزرگی مانند قیصر امین پور، خلیل عمرانی، غلامرضا رحمدل، سیدحسن حسینی از ادبیات انقلابی باعث شد که امروز بیش از 2 هزار رساله مکتوب از ادبیات انقلاب در دانشگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی درباره مراسمات گرامیداشت بزرگان عرصه هنر گفت: برگزاری مراسمات بزرگرداشت می‌بایست علاوه بر رفتگان برای ادای حق کسانی که نام آن‌‌ها در هاله‌ای از غربت قرار گرفته برگزار شود.

رئیس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در دهلی‌نو تصریح کرد: شاعران نیز جز کسانی هستند که واژه مرده درباره آن‌ها معنایی ندارد زیرا یاد و آثار شاعران همیشه جاویدان است.

قزوه 48 سالگی را پایان روزهای زندگی برخی از شاعران دانست و گفت: شاعران بزرگی مانند خلیلی عمرانی، افشین یدالهی، قیصر امین پور و احمدعزیزی که از در سن 48سالگی درگیر بیماری شدند و در این سن از بین ما رفتند.

نویسنده و شاعر معاصر کشور ضمن ادای احترام به خانواده غلامرضا رحمدل اذعان داشت: نام و آثار غلامرضا رحمدل همواره بین همه جاویدان است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.