صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
شبكه‌ی دولت الكترونیك در قزوین راه‌اندازی شد

1386/08/17

شبكه‌ی دولت استان قزوین صبح امروز با حضور مسؤولان بلند پایه‌ی استان رسما فعالیت خود را آغاز كرد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، فریبرز محمودیان، استاندار قزوین در مراسم آغاز به كار این شبكه، توجه مدیران استان به این شبكه را خواستار شد و گفت: به محض آغاز به كار شبكه، مدیران استان باید اقدامات و مكاتبات دستی را متوقف كرده و از شبكه دولت استفاده كنند.
وی اظهار امیدواری كرد: با فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش‌های مختلف، بدون اتلاف وقت و هزینه، از این شبكه استفاده كرده و بهره‌وری را افزایش دهیم.
استاندار قزوین تاكید كرد: از امروز هیچ مكاتبه‌ای خارج از شبكه دولت در دستگاه‌ها پذیرفته نخواهد شد.
به گزارش ایسنا، مهندس ایرج سالاری، مدیركل برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین نیز در این مراسم به هزینه‌ی بالای مكاتبات دولتی اشاره كرد و گفت: هر سال بیش از یك میلیارد ریال صرف هزینه‌ی مراسلات پستی ادارات استان می‌شود و حدود ۱۸۰ هزار مورد مرسوله‌ی پستی بین ادارات جابه‌جا می‌شود.
وی افزود: راه‌اندازی شبكه‌ی دولت باعث حذف این چرخه‌ی پرهزینه و افزایش سرعت و بهره‌وری در فعالیت ادارات استان می‌شود.
سالاری ادامه داد: با ایجاد این شبكه، بخشی از شكاف موجود میان كشور‌ ما و كشورهای توسعه یافته پر خواهد شد.
وی بخش دولتی را تولید كننده‌ی اصلی قانون، مقررات و اطلاعات در كشور دانست و تاكید كرد: متاسفانه به دلیل عدم دسترسی مردم به این مجموعه‌ی اطلاعاتی، در حوزه‌های مختلفی چون تجارت، اقتصاد، ‌خدمات و امور بین دستگاهی شاهد بی‌توجهی به قانون هستیم.
مدیركل برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین افزود: دولت الكترونیك با تهیه‌ی نرم‌افزار و شبكه‌سازی، اطلاعات مورد نیاز را به شهروندان و تمام كسانی كه نیازمند آن هستند، ارائه می‌دهد.
سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در حاشیه‌ی این مراسم اظهار داشت: استان قزوین آخرین استان كشور است كه دولت الكترونیك در آن آغاز به كار می‌كند.
وی افزود: با امكانات پیش‌بینی شده، ‌بیش از ۹۰ درصد ادارات و دستگاه‌های استان به شبكه متصل خواهند شد و تنها اداراتی كه حجم مكاتبات فوق‌العاده كمی دارند مثل اداره‌ی دخانیات به شبكه متصل نخواهند شد.
به گزارش ایسنا، در آیین آغاز به كار شبكه دولت در استان قزوین اولین نامه الكترونیك از طریق این شبكه به ۴۶ عضو آن، توسط آیت‌الله باریك‌بین، نماینده ولی فقیه و امام جمعه‌ی قزوین ارسال شد.
گفتنی است شبكه دولت یك شبكه اختصاصی جهت ارتباط میان بخش دولت (G۲G) است كه جریان تبادل اطلاعات و مكاتبات دولتی را در قالب الكترونیك ساماندهی می‌كند.
شبكه خبر كاسپین

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.