صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1396/02/13
 
 
اختتامیه جشنواره فیلم و عکس سالوک

1396/02/09

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان شمالی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در آئین اختتامیه دومین جشنواره فیلم و عکس سالوک در تالار گلشن بجنورد گفت: دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم و عکس سالوک در محل دفتر انجمن سینمای جوان استان تاسیس خواهد شد. این جشنواره امسال با 11سال وقفه برگزار شد. حسین فرخنده با اشاره به اینکه این جشنواره پایان کار نیست و آغازی برای همدلی و همراهی هنرمندان در برگزاری کارگاه های آموزشی و تخصصی در حوزه فیلم و عکس است، افزود: برای تولید آثار فاخر و جشنواره ای هنرمندان، نیازمند دبیرخانه دائمی این جشنواره هستیم. وی به افتتاح سینمای خصوصی "موسسه فرهنگی و هنری تجلّی فرایند عمیق" در خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مخاطبان سینما در سال های اخیر بیشتر شدند و نیاز بیشتری به خدمات سینمایی به وجود آمد، حرکت بخش خصوصی به سمت ایجاد سینما، یک نشانه بسیار مثبت است. در این جشنواره از 30اثر برتر در سه بخش فیلم، فیلم نامه و عکس با موضوعات آزاد، اقتصاد مقاومتی و چشم انداز خراسان شمالی قدردانی شد. در این مراسم، شاهد احمدلو، یکی از داوران بخش فیلم جشنواره، هدیه ویژه ای به هنرمندان این استان اهدا کرد. احمدلو با تجلیل از تلاش و خلاقیت جوانان فیلمساز حاضر در جشنواره گفت: قصد دارم در فیلم جدیدم که تابستان آینده ساخت آن را آغاز و برای جشنواره فیلم فجر آماده می کنم، از همکاری سینماگران جوان این استان در سه گروه کارگردانی، فیلمبرداری و گروه مشاور فیلمنامه آقایان ناصر فکور، رضا غلامی و علی گریوانی بهره بگیرم.
امّا هیئت داوران بخش فیلم شامل شاهد احمدلو، مازیار فکری ارشاد و رضا فرهمند آثار و نفرات برگزیده را به شرح ذیل اعلام کردند:

١- بهترین فیلم چشم انداز سرزمین من: با تقدیر از فیلم طبیعت خراسان شمالی ، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ١٠ میلیون ریال به رضا غلامی برای فیلم یعقوب پسر جرگلان تعلق گرفت.

٢-بهترین فیلم نام سال اقتصاد مقاومتی با تقدیر از مردها برابرترند، ساخته رضا غلامی مطلق، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال به ابراهیم مسبوق برای فیلم زندگی قاسم تعلق گرفت.

٣-بهترین فیلم فارغ التحصیلان. لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال ٥ و ١٠ دقیقه به کارگردانی جواد درتومی و ناصر فکور تقدیم شد.

٤-بهترین فیلمنامه داستانی: با تقدیر از فیلمنامه ابله امید درتومی، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال این بخش به فیلمنامه مادرانگی امیر بیاتی رسید.

٥- بهترین صدا برداری یا صداگذاری: با تقدیر از صدابرداری زندگی قاسم، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال جایزه به صداگذاری فیلم ناصر فکور، خیال باف تعلق گرفت.

٦-بهترین تدوین: با تقدیر از فیلم خیال باف، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال به فیلم مردها برابرترند رضا غلامی مطلق تعلق گرفت.

٧- بهترین تصویر برداری: با تقدیر از زندگی قاسم، لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٠میلیون ریال به علی گریوانی تصویر بردار خیال باف تعلق گرفت.

٨-بهترین فیلم تجربی: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٥میلیون ریال به فیلم تجربی دومان از سیامک فرهادی رسید.

٩- بهترین فیلم پویانمایی: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال به دلیل خلاقیت قابل رشد و ایجاز در بیان مفهوم به مجموعه آثار حسام الدین جواد زاده (تجربه و آب) تعلق گرفت.

١٠- بهترین فیلم مستند: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال به مجموعه آثار رضا غلامی دو فیلم "مردها برابر ترند" و "یعقوب پسر جرگلان" رسید.

١١- بهترین فیلم داستانی: لوح تقدیر، تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال، به ناصر فکور کارگردان خیال باف اهدا شد.

١٢- جایزه ویژه هیئت داوران شامل لوح تقدیر، ٥میلیون ریال به آقای امینی راد، بازیگر فیلم دومان اهدا شد.

١٣- جایزه ویژه هیئت داوران شامل لوح تقدیر، ٥ میلیون ریال به واسطه خلاقیت بصری در ارائه مفاهیم انسانی، به فیلم زندگی قاسم ساخته ابراهیم مسبوق تعلق گرفت.

١٤-جایزه ویژه هیئت داوران شامل لوح تقدیر، ٥ میلیون ریال به مستند عباس رستگار "فیلم طبیعت خراسان شمالی" اهدا شد.

١٥- جایزه ویژه فیلم داستانی شامل لوح تقدیر و ٥میلیون ریال، به مرتضی صفا منصوری کارگردان "خرید" اهدا شد.

*بخش فیلمنامه مکتوب:

١- جایزه فیلمنامه آزاد شامل لوح تقدیر و تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال به مجموعه آثارعلی بناییان رسید.

٢- جایزه ویژه نام سال (اقتصاد مقاومتی) شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره ١٠میلیون ریال به احمد ربانی برای فیلمنامه حال و روز ما رسید.

٣-جایزه ویژه فارغ التحصیلان شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره ١٠میلیون ریال به علی حیدری به فیلمنامه بیچاره مگس اهدا شد.

* جایزه ویژه تقدیر نیز به رضا خدادادی برای تلاش در عرصه سینمای مستقل با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره و مبلغ ٥ میلیون ریال تعلق گرفت.

در این بخش اعضای هیئت داوری با حذف جایزه کارگردانی، پیشنهاد کردند آن را در میان برندگان جوایز ویژه تقسیم کنند.

هیئت داوران بخش عکس شامل حیدر رضایی، ناصر محمدی و علیرضا عطاریانی، منتخبان این بخش را این گونه اعلام کردند:

*در بخش آزاد: عباس رستگار، مریم داورنیا و پیمان حمیدی پور، رتبه های اول تا سوم همگی از شهرستان بجنورد.

*در بخش ویژه: امید شکری، پدرام اجتماعی و امید حسن نیا رتبه های اول تا سوم همگی از شهرستان بجنورد.

هیئت داوران این بخش همچنین فاطمه قلی زاده از آشخانه، سعید طلوعی از شیروان، رضا نبوی چری از فاروج و جواد حسن پور از اسفراین را به عنوان برگزیدگان دیگر شهرستان های استان اعلام کرد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.