صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
برگزاری جشنواره فرهنگ و اقتصاد مقاومتی در روستای یسیر گچن

1396/02/24

جشنواره فرهنگ و اقتصاد مقاومتی در روستای دیگجه یسیر گچن با همکاری اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبد کاووس برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گنبد کاووس : جشنواره فرهنگ و اقتصاد مقاومتی در روستای دیگجه یسیر گچن با همکاری این اداره و با اجرای برنامه های شاد،بازی های بومی و محلی اصیل ،موسیقی سنتی و نمایشکاه غذا های سنتی و صنایع دستی ترکمن برگزار شد.

رضا پورمهدی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبد در این خصوص گفت : در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال نمایشگاهی از توانمندیهای تولید صنایع دستی روستای دیگجه یسیرگچن ،همزمان با جشنواره فرهنگ و اقتصاد مقاومتی روستا برگزار شد و در این نمایشگاه تولیدات هنری ساکنین روستا در رشته های رودوزی های سنتی بلوچ و ترکمن،انواع بافته های داری گلیم،پلاس و فرش ترکمن،نمد مالی،دوخت لباسهای سنتی بلوچ و ترکمن،انواع شیرینیجات و نان سنتی و... ارایه گردید.

وی افزود: در حاشیه برگزاری جشنواره شناسایی هنرمندان فعال روستا انجام و در خصوص نحوه تشکیل پرونده و مدارک مورد نیاز برای صدور پروانه تولید انفرادی و کارگاهی توضیحات لازم به آن ها ارایه شد.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.