صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
مراسم گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی در سایت میراث جهانی گنبد قابوس

1396/03/07

مراسم گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی با اجرای مراسم های آیینی و سنتی در سایت میراث جهانی گنبدقابوس با حضور مسوولین استانی و شهرستانی برگزار گردیدبه گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس : مراسم گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی صبح روز پنجشنبه 4 اردیبهشت 96 با حضور مهندس ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دکتر جاوید ایمانیان مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد قابوس و جمعی از مسوولین استانی و شهرستانی با اجرای مراسم های آیینی و سنتی در سایت میراث جهانی گنبدقابوس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مدیر پایگاه میراث جهانی گنبدقابوس ضمن خوشامدگویی به حاضرین به تشریح طرح مدیریت میراث جهانی گنبد قابوس و لزوم مشارکت همه مردم و مسوولین در به نتیجه رسیدن این طرح تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان یادآور شد: در جلسه ای که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبدکاووس صورت گرفت شهرستان گنبدکاووس بعنوان شهر ملی فرش ترکمن انتخاب و پرونده آن برای ثبت جهانی بزودی ارسال خواهد شد.

او اضافه کرد: با و جود ظرفیتهای بالایی که در این شهرستان وجود دارد ، گنبد کاووس بعنوان شهر ملی و شهرجهانی زیورآلات هم نیز معرفی شد و پرونده آن به شورای راهبردی شهر ملی ارسال شد و انشالله در آینده نزدیک جلسه دفاع آن نیز برگزار خواهد شد .

ابراهیم کریمی در ادامه به برنامه های هفته صنایع دستی در شهرستان گنبد کاووس اشاره کرد و گفت: افتتاح اولین بازارچه دایمی صنایع دستی شهرستان گنبد کاووس و رونمایی از لوح ثبت ملی این شهر از برنامه های هفته صنایع دستی در شهرستان گنبد کاووس می باشد.

او افزود : در حوزه شهر باستانی جرجان بالغ بر 700 میلیون تومان تامین اعتبار انجام شده و آزادسازی حریم شهر جرجان و کاوش آن نیز شروع شده که از هموطنان دعوت می شود از این اثر تاریخی بسیار زیبا دیدن فرمایند.

مهندس کریمی در پایان تصریح کرد: با همکاری و هماهنگی انجام گرفته با اداره کل اوقاف، بالغ بر 120 میلیون تومان برای یک طرح متمرکز با محوریت امامزاده یحیی ابن زید و شهر باستانی جرجان جهت ساماندهی فضای سبز و پارک امامزاده اختصاص داده شد که در آینده نزدیک انجام می شود و همچنین استحکام بخشی و ساماندهی مجموعه گنبدقابوس نیز همزمان با این طرح آغاز خواهد شد.

شایان ذکر است در این مراسم از تعدادی از مسوولین ، همکاران و راهنمایان افتخاری بنای گنبد قابوس و اعضای گروه موسیقی سنتی که در برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی همکاری نمودند تقدیر شد.

مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.