صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
ثبت قلعه ماران رامیان در آینده نزدیک

1396/03/09

به منظور تهیه پرونده ثبتی قلعه ماران شهرستان رامیان جهت ثبت در فهرست آثار غیر منقول کشور، بازدید این اثر تاریخی و مستند سازی توسط کارشناسان اثر ثبت آثار استان صورت پذیرفت. به گزارش روابط عمومی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رامیان عباس الهی نژاد مدیر این اداره با اعلام این خبر تشریح کرد: قلعه ماران یا قلعه میران در 12 کیلومتری جنوب غربی شهر رامیان قرار دارد که این قلعه به نام های قلعه میران ، قلعه موران و دژ تاریکی نیز مشهور است .

او افزود: قلعه ماران یکی از جاذبه های تاریخی-طبیعی استان گلستان بوده که با توجه به ظرفیت خاص جغرافیایی در دوره های تاریخی محل اسکان یا استقرار بشر بوده است.

الهی نژاد در ادامه گفت: با هدف حفاظت پاسداری از این اثر ارزشمند تهیه پرونده و ثبت قلعه ماران جزو اولویت های مهم این اداره کل در سال جاری در حوزه ثبت آثار تاریخی می باشد.

گفتنی است قلعه ماران دارای چشم اندازهای بسیار زیباست و برای رسیدن به قلعه میران باید از روستای پاقلعه عبور کرد که جاده این روستا از میان جنگلهای سرسبز و زیبا می گذرد و این روستا یکی از مسیرهای اصلی به قلعه میران محسوب می شود .
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.