صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
۱۴۰ نقطه از مدارس استان سال جاری به شبكه اینترنت ملی متصل خواهند شد

1386/08/17

مهندس پور شاكر مدیر عامل شركت گفت: در سال ۸۶ با استفاده از اینترنت پر سرعت و شبكه دیتا ۱۴۰ نقطه از مدارس استان متصل به شبكه ملی اینترنت خواهند شد.
وی افزود: در سالجاری اینترنت پر سرعت در كلیه شهرهای بزرگ استان ( تاكستان – محمدیه – آبیك – بوئین زهرا – و اقبالیه) برقرار خواهد شد و پروژه ۱۵۰ روستای برخوردار از فناوری اطلاعات(ICT) به اتمام خواهد رسید.
مهندس پور شاكر افزود: در سالجاری بنا داریم از طریق برگزاری سمینارها، جلسات و تبادل نظر با بخش صنعت امكانات دیتا و بستر آن را كه در استان مهیا شده است در اختیار بخش صنعت قرار دهیم تا آنها از این امكانات استفاده لازم را ببرند.
ادامه پروژه فیبر نوری دانشگاهها و اتصال دانشگاههای دیگر و توسعه پورت های دسترسی دیتا از دیگر برنامه های سال ۸۶ است كه به انجام خواهد رسید.
مدیر عامل شركت مخابرات با تشریح وضعیت فعلی دیتا در استان افزود: در حال حاضر ۱۵۱۴ پورت دیتا در استان نصب شده است و تعداد مشتركین عمده دیتا در استان ۴۶۳ مشترك است و E۱ شركت ISP اعم از دولتی و خصوصی در استان در حال فعالیت هستند و شركت های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت هم اكنون ۵ شركت در سطح استان می باشند كه با ۷۸۰ مشترك در حال حاضر در شهرستان قزوین و شهر صنعتی البرز مشغول ارائه خدمات به مشتركین هستند و ۸۶۶۶ پورت اینترنت پر سرعت در استان نصب شده است.
مهندس پور شاكر گفت: كلیه پورت های درخواستی شعب بانك های استان اعم از خصوصی و دولتی دایر شده و فیبر نوری دانشگاهها در استان طبق برنامه به اتمام رسیده و دانشگاه های آزاد و بین المللی امام خمینی(ره) هر كدام با پهنای باند ۸ مگا بایت به شبكه اینترنت متصل هستند و فیبر نوری در دانشگاه های علوم پزشكی و پیام نور آماده ارائه می باشند كه به علت عدم داشتن تجهیزات از طرف دانشگاه هنوز سرویس برقرار نشده است.
مدیر عامل مخابرات با اشاره به راه اندازی روستاهای برخوردار از فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر ۱۳۰ روستا جهت پروژه ICT تجهیز شده اند و در حال حاضر ۴۰ روستا به بهره برداری كامل رسیده و بقیه آنها تا پایان سال راه اندازی خواهند شد.

پنجشنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۸۶تیم دانشگاه آزاد قزوین شش مدال طلای نمایشگاه اختراعات ژنو را كسب كرد

شبكه خبر كاسپین - روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین اعلام كرد: تیم اعزامی این دانشگاه در سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی اختراعات و اكتشافات ژنو شش مدال طلا، یك نقره و سه جایزه ویژه بدست آورد.
به گزارش روز یكشنبه این روابط عمومی، نمایشگاه اختراعات و اكتشافات از ‪ ۲۵‬تا ‪ ۳۰‬فروردین ماه هر سال با شركت تیم‌های زیادی از دانشگاه‌های مختلف جهان در شهر ژنو برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه نوآوری و استفاده از فناوری‌های نوین در صنعت بصورت كاربردی عنوان شده است. استفاده از نانوتكنولوژی در ساختاربتون، طرح سیستم هوشمند نور سرد پزشكی برای عمل‌های بسته، طرح سیستم هوشمندجهت‌اسكن‌كردن باندفرودگاه، طراحی ربات، طرح سیستم‌های جایگزین دوربین‌ها، تفنگ‌های كنترل سرعت و بررسی لاغری ستون‌ها با استفاده از الیاف (‪ (FRP‬از طرح‌های ارایه شده در این نمایشگاه بود. براساس این گزارش، اعضای تیم دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را امیرحسین شكاری، فریدموسوی،سیدمهداد خاتمی،پدارم صادقیان، مجیدمیرصانع،مهدی دادشی، سیف‌دلیرصفایی،علی یزدی‌پور وپوریا روزبان به سرپرستی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد قزوین تشكیل می‌دهند كه در رشته‌های بتون،الیاف، كنترل سرعت و الكترونیك در این نمایشگاه شركت كردند.
شبكه خبر كاسپین

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.