صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/04/02
 
 
نخستین شهر سلول های بنیادی و مرکز شتاب دهندۀ تخصصی مهندسی بافت ایران در دانشگاه خوارزمی

1396/04/19
در آستانۀ یکصدمین سال تأسیس دانشگاه خوارزمی، جلسۀ امضای تفاهم نامه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع راه­اندازی اولین شتاب دهندۀ تخصصی در حوزه ی علوم و فناوری سلول­های بنیادی و مهندسی بافت در ایران و شهر سلول در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی، صبح روز یکشنبه 8/12/95 در دفتر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در آستانۀ یکصدمین سال تأسیس دانشگاه خوارزمی، جلسۀ امضای تفاهم نامه با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با موضوع راه­اندازی اولین شتاب دهندۀ تخصصی در حوزه ی علوم و فناوری سلول­های بنیادی و مهندسی بافت در ایران و شهر سلول در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی، صبح روز یکشنبه 8/12/95 در دفتر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

دکتر سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: خوشحال و شکرگزاریم که حاصل چند جلسه مذاکره با دکتر امیرعلی حمیدیه رئیس محترم ستاد سلول­های بنیادی معاونت فناوری رياست جمهوری، و پیگیری های مداوم از وزارت علوم، به قطعی شدن تأسیس شهر سلول­های بنیادی و قرار دادن مرکز شتاب دهندۀ تخصصی مهندسی بافت در این شهر در پردیس کرج دانشگاه خوارزمی منجر شد.

شهر سلول با هدف متمرکزشدن شتاب‌دهنده‌ها، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در حوزه ی سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت و پزشکی بازساختی تأسیس خواهد شد و تمام اجزای آن در سطوح مدیریتی، علمی و فناوری در راستای تحقق اهداف و چشم‌اندازهای تعیین شده برای آن قدم خواهند برداشت.

شهر سلول مشتمل بر پارک علم و فناوری تخصصی در حوزه ی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت، مرکز خدمات بالینی و تخصصی سلول درمانی، موزه ی سلولی جهت ارائه ی‌ خدمات علمی و ترویجی عمومی، مزرعه ی حیوانات آزمایشگاهی، بخش مدیریت شهر سلول و مراکز حمایت مالی و حقوقی از شرکت‌های دانش‌بنیان و خدمات حمایتی - آموزشی و توانمندسازی است.

دبیر ستاد توسعه ی علوم و فناوری‌های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رئیس دانشگاه خوارزمی، مسئول پیگیری و اجرای مفاد این تفاهم نامه هستند.

همچنین در ادامۀ این مراسم، به منظور امکان عملی و تسهیل در ایجاد و حمایت از شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور در حوزۀ سلول های بنیادی و مهندسی بافت در راستای رسیدن به اهداف کلان در سند توسعۀ علوم و فناوری، سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی، تفاهم نامه‌ای بین دکتر محمدعلی سبحان اللهی رئیس دانشگاه خوارزمی و دکتر فریدون مهبودی رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادر کنندگان محصولات بیوتکنولوژی پزشکی ایران منعقد شد.

رئیس دانشگاه از زحمات دلسوزانه و پیگیری­های ارزنده و سازندۀ دکتر امیرعلی حمیدیه دبیر محترم ستاد توسعۀ علوم و فناوری های سلولهای بنیادی معاونت فناوری ریاست جمهوری در تأسیس نخستین شهر سلولهای بنیادی کشور و مرکز شتاب دهنده ی تخصصی مهندسی بافت در دانشگاه خوارزمی صمیمانه تقدیر و تشکر نمود. همچنین با قدردانی از فعالیت های سازندۀ دکتر محمد نبیونی رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه در تنظیم این تفاهم نامه، با تبریک این اتفاق فرخنده به دانشگاهیان، ابراز امیدواری کرد تا با همت و همکاری دانشگاهیان، این تفاهم نامهَ اجرایی شود.
به گزارش روابط عمومی

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.