صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/03/31
 
 
برگزاری همایش منطقه‌ای سیاست‌های جمعیتی در ساری

1396/04/24


همایش منطقه‌ای سیاست‌های جمعیتی چهارشنبه 21 تیرماه در ساری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیر کل آمار سازمان ثبت احوال کشور در این همایش گفت: برای تحقق سیاست‌های جمعیتی و جوان‌سازی جمعیت کشور همایش‌های منطقه‌ای با حضور متخصصان مامایی و کارشناسان جمعیتی در دستور کار قرار گرفته است .
عباسی با بیان اینکه 70 درصد جمعیت کشور هم‌اکنون جوان هستند افزود: زنگ خطر پیری در ایران جدی بوده و متناسب با ابلاغ سیاست‌های کلی رشد جمعیت، فرهنگ‌سازی ضروری است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در این همایش گفت: در این استان برنامه آموزشی ویژه خانواده‌های بدون فرزند و ارائه مشاوره به 170 هزار خانواده شناسایی‌شده در حال اجرا و با همکاری بسیج مازندران انجام می شود .
اعرابی با بیان اینکه 300 برنامه آموزشی تاکنون برگزار و مازندران در اجرای سیاست‌های جمعیتی با 3/1 درصد رشد جمعیت به جایگاه سیزدهم کشور ارتقاء یافته است افزود: پیش از اجرای این برنامه‌ها این استان جزء 3 استان آخر در کاهش جمعیت کشور بود .
معاون سیاسی امنیتی مازندران نیز با اشاره به اینکه مسئولان استانی و ملی باید ایجاد اشتغال برای جمعیت جوانان را مورد توجه قرار دهند تلاش برای کاهش طلاق را از علت‌های پایداری جمعیتی خانواده در مازندران بیان کرد و افزود: در مقایسه با پارسال میزان طلاق در این استان 2/2 درصد کاهش داشت.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.