صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/03/31
 
 
همایش آموزشی تخصصی ساماندهی مناطق ساحلی با رویکرد نوسانات آب دریای خزر در ایزدشهر مازندران

1396/04/24


همایش آموزشی تخصصی ساماندهی مناطق ساحلی با رویکرد نوسانات آب دریای خزر چهارشنبه 21 تیرماه در ایزدشهر نور برگزار شد.
استاندار مازندران در این همایش گفت: هر پنج کشور بهره‌بردار دریای خزر باید به قوانین و مقررات پای‌بند باشند.
ربيع فلاح جلودار وجود 480 کیلومتر ساحل و 16 شهر ساحلی را فرصت بزرگی برای توسعه گردشگری دریایی برشمرد و تصريح كرد دریای خزر به خوبی مدیریت نشده است و هر پنج کشور بهره‌بردار دریای خزر باید به قوانین و مقررات پای بند باشند و شرایط زیست محیطی و مولفه‌های حفظ دریا باید به طور کامل رعایت شود.
ربیع‌فلاح افزود: باید در ساخت و سازها به نوسانات آب دریای خزر هم توجه جدی شود تا سرمايه‌گذاران در صورت پيشروي آب دريا آسيب نبينند.
وی مدیریت پسماند را یکی از وظایف مهم شهرداران خواند و تصريح نمود : سواحل مازندران از سواحل بی نظیر دنیاست و آزادسازی سواحل تحت هر شرایطی باید اجرایی و عملیاتی شود. مازندران در مسیر کریدور شمال و جنوب قرار دارد و توسعه حمل و نقل دریایی باید در دستور کار قرار گیرد.
وي از اجراي 5 طرح گردشگری دریایی در استان خبر داد و گفت: ایجاد اسکله‌های چندمنظوره برای گردشگری و پرورش ماهی در قفس از برنامه‌های جدی ماست.
وي در پايان خواستار اجراي قوانین و مقررات بین‌المللی دریای خزر شد و از مسئولان همايش خواست با تداوم اينگونه همايش‌هاي علمي و آموزشي زمينه بهره‌گيري هرچه بيشتر از ظرفيت‌هاي دريا و حفاظت آن فراهم گردد .

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.