صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/04/04
 
 
نشست بازاندیشی امت اسلامی در پرتو ملاصدرا در شیراز

1396/04/26
مسئول دبیرخانه پایتختی جوانان جهان اسلام:نشست علمی سه روزه بازاندیشی امت اسلامی در پرتو ملاصدرا در شیراز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، دبیر اجرایی و مسئول دبیرخانه پایتختی جوانان جهان اسلام گفت: این نشست، با حضور متفکران مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی و تحت نظارت سازمان همکاری‌های اسلامی برگزار می‌شود.
علی رضایی افزود: این برنامه در قالب دو بخش علمی برگزار می شود که نخستین برنامه به چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جهان اسلام می پردازد و دوم بخش با عنوان معنای پیام ملاصدرا برای جوانان زمانه ما برگزار می‌شود.
وی افزود: سه ایرانی که از اساتید دانشگاه‌های خارج ازکشور هستند، به دعوت سازمان کنفرانس اسلامی در این نشست حضور دارند..
دبیر اجرایی پایتختی جوانان جهان اسلام تأکید کرد: در هر بخش متخصصانی سخنرانی می‌کنند و خروجی این نشست در دومین دوره بازاندیشی که چند ماه دیگر در کوالالامپور برگزار می‌شود، نتیجه‌گیری شده و به کشورهای جهان اسلام انتقال داده خواهد شد.
نشست علمی سه روزه بازاندیشی امت اسلامی در پرتو ملاصدرا سی‌ام تیر تا یکم مرداد در هتل شیراز برگزار می‌شود.
صدر الدین محمد شیرازی، معروف به صدرالمتالهین و ملاصدرا، حکیم، عارف، محدث و مفسر بزرگ شیعه و اسلام در سال ۹۷۹ یا ۹۸۰ (نهم جمادی الاولی) هجری قمری در شیراز به دنیا آمد.
ملاصدرا پس از کسب درجه اجتهاد، به تدریس در مدرسه خواجه اصفهان پرداخت، اما از آنجایی که نظریاتش در برخی مسائل فقهی با بیشتر دانشمندان قشری اصفهان متفاوت بود، او را به بدعت‌گذاری در دین متهم ساختند و خواهان اخراج او از مدرسه و در نهایت تبعید او شدند.
ملاصدرا از دانشمندان کم نظیری بود که بنیانگذار حکمت متعالیه است و از ۱۰۰ سال پس از تالیف کتاب اسفار وی تا کنون، یکسره از آرای فلسفی وی محور درس، تحقیق و شرح بوده است.
واحد پژوهش صداوسیمای فارس

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.