صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1399/02/31
 
 
اجرای سه پروژه تحقیقاتی در دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی

1396/05/07
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر سه پروژه تحقیقاتی مصوب در دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی در حال اجرا است.

به گفته مهندس پویان در راستای تحقق هدف شماره 5 دهکده که از ارائه کارگاه ها و آموزش های عملی و علمی در جهت بهینه سازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی است کارگاه‌ها و دوره‌هایی در راستای نهادینه کردن مصرف گیاهان دارویی، آشنایی روستاییان با پتانسیل‌های موجود در منطقه در نقاط مختلف استان در حال برگزاری است.
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر سه پروژه تحقیقاتی مصوب نیز در دهکده گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی در حال اجرا است.وی عناوین پروژه ها را پتانسیل های کاربردی گیاهان دارویی خراسان جنوبی، بهینه سازی ریز ازدیادی گیاه عناب و اثر بسته بندی و زمان انبارداری در دماهای مختلف بر خواص کیفی میوه تازه عناب برشمرد.
پویان ادامه داد: پروژه‌هایی دیگر از جمله چاپ کتاب‌های مرتبط، با همکاری جهادکشاورزی و نیز چاپ مقالات تحقیقاتی در مجلات معتبر علمی پژوهشی و انجام بیش از 10 مشاوره پایان نامه‌ای به دانشجویان تحصیلات تکمیلی از دانشگاه‌های مختلف استان و انجام سخنرانی‌های مختلف برای دانش‌آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی مختلف استان از دیگر اقداماتی است که توسط این مرکز انجام شده است.
وی همچنین گفت: برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی و زمینه آماده‌سازی 40 برنامه مستند در مورد گیاهان دارویی با شبکه‌های استانی و کشوری و انجام حدود 50 برنامه رادیویی تا پایان سال 96 نیز از دیگر فعالیت‌های دهکده گیاهان دارویی است.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.