صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/02
 
 
آغاز مرمت پل قدیم دزفول

1396/05/16
پل قدیم این شهرستان آسیب‌شناسی شده و کارگاه مرمت این پل آغاز به کار کرده است.

رییس میراث فرهنگی دزفول گفت: پل قدیم این شهرستان آسیب‌شناسی شده و 2 هفته است که کارگاه مرمت این پل آغاز به کار کرده است.
حبیب‌الله آریایی اظهار کرد: چون قسمت جان‌پناه پل در وضعیت اضطراری قرار داشت ابتدا تشخیص داده شد که مرمت جان‌پناه صورت گیرد. مرمت جان‌پناه به این صورت انجام می‌شود که ابتدا قسمت‌های فرسوده تخلیه و با آجرهای 20 در 20 قسمت‌های جدید جان‌پناه ترمیم می‌شوند.
وی افزود: همچنین بندکشی و آجرکشی مجدد صورت گرفته است. بندکشی به منظور هدایت آب از زیر پایه‌های پل انجام می‌شود که آب کمتری به پایه‌های آب برخورد کند.
آریایی درباره ترمیم جان‌پناه توضیح داد: به دلیل این که قسمت‌های فرسوده جان‌پناه ناودان نداشته‌اند ناودان‌های جدید برای جلوگیری از رسیدن آب به تاج‌های پل نصب می‌شوند.
رییس میراث فرهنگی دزفول درباره بودجه تعلق گرفته برای مرمت پل قدیمی اظهار کرد: 100 میلیون تومان اعتبار ملی برای مرمت و استحکام‌بخشی به جان‌پناه و طاق‌های پل اختصاص داده شده است.
او ادامه داد: بودجه 500 میلیون تومانی که قرار بود از طرف اعتبارات عمرانی میراث فرهنگی استان برای مرمت اختصاص داده شود در ابتدای شهریور سال جاری به خزانه میراث فرهنگی واریز خواهد شد و بعد از واریز اقدام به مرمت قسمت‌های دیگر پل خواهیم کرد.

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.