صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1398/09/19
 
 
۷۰‬درصد مدارس غیرانتفاعی استان قزوین استیجاری هستند

1386/08/17

مدیرواحدمشاركت‌های مردمی ومسوول مدارس غیرانتفاعی سازمان‌آموزش و پرورش استان قزوین گفت: حدود ‪ ۷۰‬درصد مدارس غیرانتقاعی این استان استیجاری هستند.
"قاسم ابراهیم‌زاده" روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهارداشت: بهترین راه برای جایگزینی مدارس استیجاری استفاده از تسهیلات بنگاه‌های اقتصادی زودبازده است.
وی، تخصیص بناهای آموزشی، واگذاری مدارس بصورت استیجاری و تسهیلات خرید برای احداث بنا به موسسان را از دیگر راه‌های حمایت و افزایش مدارس غیر- انتفاعی برشمرد.
این مسوول با بیان این مطلب كه "‪ ۷۰‬درصد مدارس غیر انتفاعی استان قزوین به‌استثنای فنی وحرفه‌ای درجه‌بندی شده و بسیاری ازاین مدارس درجه یك هستند" افزود: این درجه‌بندی براساس امتیازی است كه دربخش‌های پرورشی، اداری، مالی و آموزشی ازسوی كمیسیون انجام می‌شود.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینكه هفت درصد دانش‌آموزان این استان در مدارس غیرانتفاعی تحصیل می‌كنند، گفت: ‪ ۱۶‬هزار دانش‌آموز در ‪ ۱۷۰‬واحد آموزشی غیرانتفاعی در سه مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان تحصیل می‌كنند.

وی یادآورشد: دراجرای تبصره دو ماده هفت قانون تاسیس مدارس غیرانتفاعی، شهریه امسال مقطع ابتدایی بین یك میلیون و ‪ ۹۰۰‬هزار ریال تا سه میلیون و ‪ ۵۰‬هزار ریال، در مقطع راهنمایی از سه میلیون تا چهار میلیون و ‪ ۲۰۰‬هزار ریال و در مقطع متوسطه پنج میلیون تا شش میلیون و ‪ ۶۰۰‬هزار ریال تعیین شده است
ایرنا

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.