صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
رشته تحصیلی پرورش و نگهداری اسب در کار و دانش، امسال در گلستان

1396/06/22

رشته تحصیلی پرورش و نگهداری اسب در دوره های کار و دانش نخستین بار در کشور از مهر امسال در شهرستان گنبد کاووس ارائه می شود.به گزارش خبر گزاری صدا و سیما معاون آموزش و پژوهش هیئت سوارکاری استان گلستان گفت : با توجه به اینکه در استان گلستان مسابقات سوار کاری با حضور علاقمندان زیادی برگزار می شود و از ظرفیت های پرورش اسب برخوردار است برای نخستین بار در کشور مجوز دیپلم کار و دانش رشته پرورش و نگهداری اسب توسط هیئت سوارکاری استان گلستان گرفته شد .آریا ساعدی افزود : شرایط آموزش در این دوره ها برای آقایان و بانوانی که دارای 25 سال سن هستند از امسال فراهم شده است .

او خاطر نشان کرد : شرکت کنندگان در این دوره ها هزار و 400 ساعت بصورت تئوری و عملی آموزش میبینند و دیپلم کار و دانش رشته پرورش و نگهداری اسب دریافت می کنند.

ساعدی تاکید کرد داشتن کارت پایان خدمت برای آقایان و مدرک سوم راهنمایی هم برای آقایان و هم برای بانوان الزامی است.

معاون آموزش و پژوهش هیئت سوارکاری استان گلستان همچنین خاطر نشان کرد از سال آینده تحصیلی رشته پرورش و نگهداری اسب در هنرستان کشاورزی در شهرستان ترکمن تدریس خواهد شد.

استان گلستان دارای سه مجموعه سوار کاری در شهرهای گنبد کاووس ، بندر ترکمن و آق قلا است و مسابقات سوارکاری همه ساله در بهار ، تابستان و پاییز برگزار می شود.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.