صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
بحرانی بودن وضعیت تالاب های کشور(گلستان)

1396/07/16

معاون محیط های طبیعی کشور : حفاظت از منابع آبی از مهمترین اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست است

معاون محیط های طبیعی کشور گفت : بیش از 80 درصد تالاب ها و منابع آبی ما در وضعیت فشار و سخت ناشی از خشکسالی قرار دارند.

به گزارش اخبار استانهای خبرگزاری صدا و سیما ، آقای ظهرابی امروز در مراسم معارفه مدیر کل جدید محیط زیست گلستان گفت: وضعیت تالاب ها در مناطق خشک و نیمه خشک اما بحرانی تر است و این تالابها با خشکسالی روبرو هستند.

وی حفاظت از منابع آبی را از مهمترین اولویت های سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد.

آقای ظهرابی با ابراز نگرانی از افزایش چاه های غیر مجاز افزود : برداشتهای بی رویه از رودخانه ها و حفر چاه های غیر مجاز تهدیدی جدی برای منابع آبی ماست .

وی همچنین با اشاره به وضعیت خلیج گرگان گفت : بسیاری از منابع تامین کننده آب این خلیج هم خشک شدند و در صدد مدیریت آبخیز در بالادستهای این خلیج هستیم.

ظهرابی همچنین ادامه داد : با عواملی که در ماجرای کشته شدن یک خرس و زخمی شدن خرسی دیگر در گلستان کوتاهی کردند برخورد می شود.

معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت : تلاش می کنیم زنجیره عواملی که در بروز این اتفاقات دست داشتند راشناسایی و با آنان برخورد کنیم.

حمید ظهرابی افزود : پرسنل ما باید آموزش ببینند هنگام برخورد با چنین اتفاقاتی چگونه آن را مدیریت کنند.

معاون محیط های طبیعی محیط زیست کشور همچنین با اشاره به حفر سه کانال از تالاب گمیشان برای انتقال آب دریای خزر با هدف تامین آب مورد نیاز سایت پرورش میگوی گمیشان گفت : در این طرح ضوابط محیط زیستی رعایت نشده بود و در توافق با متولیان سایت میگو ، قرار شد چند روزی کار متوقف شود تا اشکال این طرح برطرف شود.

وی همچنین مدیریت حریق در عرصه های جنگلی ، رسیدگی به وضعیت کارکنان و محیط بانان ، افزایش امکانات و تجهیزات محیط بانان ، مدیریت زباله در زیستگاه های طبیعی و کانونهایی که گردشگران حضور دارند را از برنامه های این سازمان بیان کرد.

در مراسم امروز امیر عبدوس به عنوان مدیر کل جدید حفاظت محیط زیست گلستان معرفی و از آقای کریمی سرپرست پیشین و اسماعیل مهاجر مدیر کل قبلی قدرانی شد.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.