صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/11/01
 
 
اجرای برنامه سلامت شغلی برای افزایش سلامت شاغلان

1396/07/24

شاغلان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیر واگیر و بیماری های شغلی آموزش می بینند.

برنامه سلامت شغلی کارمندان و کارگران برای افزایش سطح سلامت شاغلان در کشور انجام می شود .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، رئیس مرکز سلامت محیط کار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز در کارگاه کشوری اجرای سند بیماری‎های غیرواگیر در برنامه سلامت شغلی گفت : پیشگیری از بیماری های شغلی برای کارکنان به ویژه در مکان های پرخطر از برنامه های ورزاتخانه است .

خسرو صادق نیت گفت :برای جلوگیری از ابتلای کارکنان به بیماری های شایع غیر واگیر نظیر بیماری های قلبی و عروقی نیز از دیگر برنامه های این وزارتخانه برای افزایش سلامت شاغلان است .

او افزود : سلامت شغلی بیسا با اهمیت است زیرا هنگامی که یک فرد شاغل بیمار می‎شود ، به سبب این که نان آور خانواده دچار بیماری شده است خانواده دچار مشکل می شود.

او با بیان اینکه بسیاری از بیماری‎های شغلی قابل درمان نیستند، گفت : روند درمان بسیاری از بیماری های شغلی زمان بر و پرهزینه است و بهتر است قبل از ابتلا ، پیشگیری انجام شود .

صادق نیت افزود : از لحاظ توان علمی و اجرایی کمبودی در کشور نداریم و در حوزه پزشکی حدود یک‌هزار نفر در این حوزه سلامت شغلی مجوز فعالیت دارند .

رئیس مرکز سلامت محیط کار کشور گفت : کارشناسان حرفه ایی برای سنجش عوامل آسیب‎رسان و نحوه کنترل و کاهش این عوامل در بخش های خصوصی و دولتی فعال هستند.

صادق‎نیت افزود: اکنون شماری از بیماری‎های غیرواگیر مانند بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت و فشار خون سلامت مردم جامعه را تهدید می‎کنند و وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی برای شاغلان در برنامه سلامت تدابیر ویژه ایی دارد.

او گفت : در برنامه سلامت ، بیماری‎های غیرواگیر کارکنان شناسایی و برای درمان و پیشگیری به آنان آموزش داده می شود.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.