صفحه اصلي پايگاه مراکز  
صفحه اصلي
درباره استان
اخبار پژوهشي
اخبار پژوهشی مراکز
طرحهاي پژوهشي
مناسبتهاي محلي
مقالات
فراخوان
شخصيتهاي علمي‌فرهنگي
جاذبه هاي استاني
آلبوم تصاوير استان
معرفي مديريت‌ پژوهشي
ارتباط با ما
 
جستجو :
 
تاريخ بروز رساني :   
 1397/12/01
 
 
افزایش حجم بار صادراتی و ترانزیتی از راه آهن کشور

1396/08/07

حجم بار صادراتی از راه آهن کشور 12درصد و بار ترانزیتی 61 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش داشته است.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما معاون راه آهن کشور و عضو هیات مدیره و رییس کمیته ترانزیت راه آهن ایران امروز در نشست بازرگانان و تجار گلستانی با مسئولان راه آهن در گرگان گفت : سالانه 11میلیون تن بار صادراتی و 1ونیم میلیون تن بار ترانزیتی از راه آهن ایران حمل می شود که مقایسه آمار امسال تاکنون ، این میزان افزایش را نشان می دهد.

حسین عاشوری ادامه داد: معرفی اینجه برون در کریدور بین المللی و ثبت ان بعنوان یک دستگاه بین المللی، کاهش تعرفه سال 2018، افزایش حجم صادرات از ایران به چین بویژه در محصولاتی چون قیر، سنگهای تزیینی و مواد غذایی و لبنی و افزایش تخفیفات بر اساس نوع کالا از 15 تا 50 درصد از جمله اقداماتیست که در راستای افزایش فعالیت بخش ریلی کشور در دستور کار است.

او افزود: بکارگیری واگن های یخچال دار در ایستگاه اینچه برون هم از اقداماتی است که برای استقبال از صادرات مواد غذایی در اختیار تجار و بازگانان قرار می گیرد.

معاون راه آهن کشور همچنین با اشاره به تصویب طرح برقی شدن مسیر ریلی اینچه برون به گرمسار گفت : این طرح از طریق فاینانس و با قرارداد یک میلیارد دلاری با طرف روسی است و عملیات اجرایی آن در 5 ماه آینده آغاز می شود.

وی همچنین از پیشرفت 90 درصدی اقتصاد خط عریض خبر داد و گفت : تا 2ماه آینده انتقال خط عریض ما به ترکمنستان نهایی می شود.

رئیس کمیته حمل و نقل بین المللی راه آهن ایران با بیان اینکه این کمیته هر ماه در یکی از استان های مرزی به بررسی مسائل و مشکلات این حوزه می پردازد، گفت : سابقه خطوط ریلی در گلستان به 90 سال قبل برمی گردد و اتصال راه آهن کشور از طریق گلستان به ترکمنستان و قزاقستان با سرمایه گذاری مشترک 3 کشور این استان را بیش از پیش، مطرح کرد.

استاندار گلستان هم در این دیدار ابراز امیدواری کرد : اتصال راه آهن اینچه برون به گرمسار و گرگان به مشهد، سبب تسریع در توسعه گلستان شود.

سید مناف هاشمی تاکید کرد: توسعه راه آهن نه تنها در توسعه اقتصادی که در توسعه گردشگری نیز نقش بسزایی دارد و سبب تحول در استانی همچون گلستان با ظرفیت های گردشگری فراوان می شود.

استاندار گلستان ااتصال راه آهن گرگان به مشهد را مطالبه سالیان دراز مردم استان دانست و افزود: در جلسه معارفه بنده در هیات دولت، ریاست محترم جمهوری این مطالبه را دوباره یادآوری کردند و بر لزوم اجرای آن تاکید داشتند.
مدیریت پژوهش

  
 

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صداوسيما است.